Kniha nese název Šumavský řezbář, s podtitulem křtěný Radbuzou. „Jde o vyprávění známého řezbáře a betlémáře Karla Tittla o jeho dětství v Plzni, životě na Šumavě, těžké práci v lese, ale i o tom, jak k dlátu přišel. Veselé i vážné historky střídají méně známé pověsti z našeho kraje a fotografie z rodinného alba,“ popsala autorka.

Slavnostní křest se konal na počátku června v restauraci v Sokolovně v Sušici, kde nejprve moderátor Daniel Nakládal přivítal všechny příchozí a předal slovo Antonínu Jelínkovi a jeho kytaře, které ale praskla struna, a tak zazpíval jen s harmonikou, na kterou se doprovázel. Křtilo se netradičně, ne sektem, jak bývá zvykem, ale vodou z Hamerského potoka z Horské Kvildy, kde se Karel Tittl cítil nejvíc doma.

Zimní stadion v ubytovnou v Klatovech.
Ubytovna na zimním stadionu v červnu končí, město mění její účel

Zájemci si mohli knihu zakoupit a hned na místě nechat podepsat. „Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří přišli na slavnostní křest mé již čtvrté knihy. Samozřejmě je třeba také poděkovat sponzorům, bez kterých by kniha nevyšla. Knihu koupíte u Karla Tittla ve Velharticích, v Knihkupectví Šumava v Sušici, v Infocentru Modrava a u mne v Dlouhé Vsi nebo na trzích, kam knihy beru s sebou,“ dodala Bubeníková.

Výzva ChorvatskoVýzva ChorvatskoZdroj: Redakce