Nikoli ovšem kvůli již zmíněné střelbě a následnému prchání před policií, které jsou stále předmětem vyšetřování, nýbrž kvůli jinému trestnému činu. Straka si z toho ale těžkou hlavu nedělal. Je si vědom toho, že má před sebou mnoho let ve vězení, a tak pro něj návštěva klatovského soudu byla jen zpestřením pobytu ve vazbě.

Straka, který se v posledních letech zdržuje na Klatovsku či na Plzeňsku, má na svém kontě už osmnáct odsouzení, trestán byl i za vydírání, útoky na policisty a další závažnou kriminalitu. Ve vězení strávil roky života, naposledy byl na svobodu propuštěn v listopadu 2017. Latinu na svobodě ale rozhodně nesekal.

„Dělal jsem v baru v Plzni číšníka, když za mnou přišel neznámý chlap a řekl, že chce se mnou někdo venku mluvit. Tam mi nějaký muž nabídl k prodeji octavii za tři tisíce korun. Řekl, že je odhlášená a na cizích značkách. Viděl jsem v tom zisk, tak jsem to vzal,“ uvedl u klatovského soudu Straka. Ač má zákaz řízení, naložil dva známé a vezl je tímto autem na Modravu. Cestou je zastavili policisté, kteří odhalili nejen to, že má Straka zákaz řízení, ale i to, že je pod vlivem pervitinu a vůz je navíc kradený.

„Chci vás poprosit, abychom to tu zkrátili, protože váš rozsudek bude, při vší úctě, bezpředmětný, vzhledem k tomu, co mám v Plzni. Je toho strašně moc,“ řekl Straka soudci Janu Kasalovi. Dodal, že má „na triku“ nedovolené ozbrojování, vydírání, možná i pokus vraždy, a k tomu další případ, rozsáhlou majetkovou trestnou činnost. Soudce Jana Kasala požádal o podmíněný trest, aby mohl zůstat ve vazbě a přijímat návštěvy. Kasal ho ale poslal na půl roku do věznice s ostrahou, a tak se Straka odvolal.

Straka letos 21. března střílel na Mikulášském náměstí v Plzni po 42letém muži. Prostřelil mu údajně šaty, ale naštěstí ho nezranil. Poté se skrýval před policií. Zadržen byl až po pěti dnech zásahovou jednotkou v Srbech na jihu Plzeňska, kde se skrýval v jednom z domů.

Kdy půjde Straka kvůli střelbě k soudu, zatím nelze říci. „Okolnosti případu stále šetříme. Vyslýcháme svědky, čekáme na znalecké posudky,“ uvedla krajská policejní mluvčí Martina Korandová.

Majáles v Sušici.
OBRAZEM: V Sušici studenti slavili majáles