„Projekty jsou vypisovány pro určitou cílovou skupinu, tento je pro nezaměstnané se základním vzděláním a není věkově omezen, pak se také koná projekt pro matky po mateřské dovolené a další,“ sdělil lektor kurzu Stanislav Brei z firmy S–Comp Centre, která kurzy zajišťuje.

Součástí kurzu Začni znovu je neprofesní školení, které se orientuje na získání dovedností, které klienti uplatní při hledání zaměstnání. Seznámí se s trhem práce i nacvičí komunikaci v modelových situacích. Účastníci mohou získat rekvalifikaci dle vlastního výběru, například kuchař, svářeč či kosmetička. Také absolvují počítačový kurz. „V rámci základní práce s počítačem se naučí například ovládání základních kancelářských aplikací – Word, Excel – se kterými se v praxi zaměstnanci setkají nejčastěji, také je seznámíme s funkcemi internetu, s elektronickou poštou,“ informoval Brei.

„Kurz navštěvuji, abych udělala něco pro sebe. Chci si najít práci, se základním vzděláním je totiž její hledání těžší. Součástí kurzu jsou základy práce na počítači, to si myslím, že nyní člověk užije v každém zaměstnání. Chystám se také na rekvalifikaci v oboru kosmetička, který se koná v Plzni, na něj se už těším,“ uvedla Markéta Galuszková z Dešenic.

„Kromě kurzu počítačů jsem absolvoval lekci kurzu komunikace, se kterým jsem byl spokojen, například nám poradili, jak bychom se měli chovat, když se jdeme k potenciálnímu zaměstnavateli zeptat na práci, také jsme probírali možné otázky, na které se nás budou pravděpodobně ptát a podobně. Jsem rád, že součástí je i kurz na počítačích, i když už na něm leccos umím. Připadám si tak trochu, jak bych se vrátil zase do školy,“ sdělil Lukáš Strapek z Nýrska.