Obvykle se na přelomu července a srpna na ledové ploše zimního stadionu v Klatovech prohánějí bruslaři a trénují hokejisté, letos má ale bruslařská sezóna víc než dvoutýdenní skluz. Bude se tam totiž konat evropský šampionát žen do 20 let v basketbale, takže led vystřídala palubovka. „S montáží palubovky a ostatního zázemí pro šampionát se začalo koncem května. Protože hrací plocha a další prvky mají přesně daná pravidla, do stavby se pustila externí firma a s mnohými věcmi pomáhali i naši zaměstnanci,“ řekl ředitel klatovského zimního stadionu Pavel Kaňák.

Zhruba měsíc po rozpuštění ledu začala na zimním stadionu rozsáhlá rekonstrukce, na jejímž financování se podílelo Město Klatovy s Plzeňským krajem. „Nová jsou sociální zařízení v hledišti, stejně tak i u hráčů. Rekonstrukcí prošly i šatny, i když šatny pro muže budou v době konání šampionátu sloužit jako kanceláře pro basketbalové rozhodčí a komisaře,“ vysvětlil Kaňák.

Zimní stadion bude společně se sportovní halou v Čapkově ulici hracími místy celého šampionátu. Na zimním stadionu se pak odehraje i finále celého mistrovství. Ihned po skončení šampionátu, které je plánováno na 11. srpna, se začne s montáží mantinelů a přípravou ledové plochy.

Stavební úpravy finišují také v okolí zimního stadionu. „Museli jsme mistrovství přizpůsobit i investiční akce v okolí stadionu. Do konce července tak chceme dokončit rekonstrukci sítí a ulic v jeho okolí. Harmonogram bylo docela složité nastavit, ale chtěli jsme i vyjít vstříc stavebním firmám, které tuto opravu plánovaly až s dvouletým předstihem. Změny v zázemí si zimní stadion po 40 letech provozu zasloužil,“ uvedl starosta Klatov Rudolf Salvetr.

Kontrola vodáků na Klatovsku.
Policisté kontrolují vodáky na Klatovsku