Akce byla pořádána pro děti z janovického Klokánku, ale i pro širokou veřejnost.

„Tuto akci jsme připravili poprvé a pozvali jsme sem vedle dětí a dospělých z Klatovska i děti z janovického Klokánku, aby všichni zapomněli na předvánoční stres a pečení cukroví a přišli si zdarma zabruslit a zasoutěžit. Součástí programu byla i sbírka, do které mohli lidé přinést sportovní potřeby, a tak jsme vybrali brusle, helmy, kolečkové brusle a podobně. Byla tu i kasička na peníze. Vše, peníze i vybrané věci, jsme věnovali Fondu ohrožených dětí Klokánek v Janovicích nad Úhlavou. Jsme moc rádi, že děti z tohoto zařízení tu mohly být s námi,“ říká za organizátory prezident Fanklubu HC Klatovy Jiří Zavřel.

„Do Klatov přijelo s námi 25 dětí. Využili jsme pozvání a přijeli si zařádit na led. Byli jsme tady s dětmi úplně poprvé a musím říci, že všechny naše děti byly naprosto nadšené,“ komentovala akci vedoucí Klokánku Janovice Alena Jandová.

Ta převzala i finanční obnos a vybrané zimní sportovní doplňky. „Všem moc děkujeme. To, že nám lidé věnovali tyto věci a peníze, je pro nás moc veliká pomoc. Jsme za to moc rádi,“ dodala Jandová.

Moderátor Jan Antal se postaral jak o průvodní slovo, tak i o skvělý hudební doprovod celého odpoledne. Zimní stadion v Klatovech v závěru akce navštívil i sám Lucifer s čertíky. Trochu rozpačité dětské tvářičky pak uklidnil Mikuláš s andělem svým vlídným slovem a tolik oblíbenými sladkostmi.
Pro Fanclub HC Klatovy nebyla charitativní akce ve prospěch Klokánku v Janovicích nad Úhlavou premiérou. „Organizujeme v létě také fotbalové utkání mezi fanclubem a hokejisty. Letos se nám podařilo na této akci vybrat 12 tisíc korun, za které si v Klokánku koupili mikrovlnné trouby, rychlovarné konvice a žehličky,“ doplnil informace Zavřel.

Dům dětí a mládeže Klatovy, který se postaral v sobotu o soutěžní program, připravoval prý soutěže na ledě pro děti úplně poprvé. „Přesto si myslíme, že se všem odpoledne líbilo a že v takovéto akci bychom mohli pokračovat i v příštích letech,“ řekla na závěr Pavla Vlčková z Domu dětí a mládeže v Klatovech.