„Už jsme se strašně moc těšila, že se můžu vrátit do kadeřnictví. Byla jsem hodně dlouho doma. Zákaznice volaly hned, jak se dozvěděly, že se bude rozvolňovat a budeme moci konečně otevřít,“ řekla kadeřnice Zdeňka Moreová, která provozuje kadeřnictví v Klatovech s tím, že zákaznice začínaly volat už týden předem, takže už má mnohé termíny obsazené.

Kadeřnice se na vše musela připravit, aby dodržela veškerá opatření, která jsou vládou nařízena. „Dodržujeme vstup s respirátorem, přichystaná je desinfekce na ruce, na náčiní, veškeré plochy se musí desinfikovat a zákaznice se při příchodu musí prokázat negativním testem na Covid-19,“ popsala kadeřnice s tím, že zákaznice si případně mohou přinést test tam a udělat si ho na místě.

S potřebným negativním testem neměly problémy ani ženy, které si chtěly nechat po delší době upravit vlasy. „Už jsem se moc těšila, protože jsem měla už hrozné vlasy. Vůbec mi nevadilo, že jsem musela mít test. Pro mě je důležité, že se konečně kadeřnictví otevřelo a mohla jsem se jít nechat ostříhat,“ řekl Deníku zákaznice.

Jednoho zákazníka za druhým braly také ženy v holičství ve Vídeňské ulici v Klatovech, kde někteří čekali venku před dveřmi.