Setkání se slonem v německém cirkusu Kaiser, který v těchto dnech hostuje v Klatovech, zaplatila vlastním zdravím 63letá tamní žena. Ta tvrdí, že zvíře na ni zaútočilo a vyrazilo jí klem zub. Podle zaměstnanců cirkusu ale seniorka vlezla přes jejich zákaz ke slonovi za elektrické ohradníky.
„Paní byla podnapilá a nereagovala na opakované výzvy pracovníků cirkusu, aby nelezla slonovi do výběhu. Když ho objala kolem chobotu, tak ji odstrčil hlavou,“ řekl Deníku Antonín Navrátil, který pro německý cirkus pracuje jako překladatel. Ten dodal, že žena poté odešla, jenže asi za dvě hodiny se vrátila zpět v doprovodu policie a tvrdila, že jí slon vyrazil zub. „To se stalo v úterý odpoledne a ve středu jsme tam měli paní znovu a i tentokrát jsme ji museli posílat pryč, protože se opět snažila vlézt do výběhu,“ dodal Navrátil.


Žena ale tvrzení zástupců cirkusu jednoznačně odmítá. „Chtěla jsem jít druhý den s vnoučaty do zvěřince, proto jsem se šla cestou na nákup do cirkusu zeptat, jestli se tam platí. Dozvěděla jsem se, že ne, a tak jsem se vydala nejbližším směrem k cestě. Vtom ale ke mně udělal pohyb slon, který se pohyboval volně, a udeřil mě klem do obličeje. Byla to pořádná rána, upadla jsem na zem a slon stál nade mnou a kýval chobotem.

Měla jsem obrovský strach, že mi něco udělá, proto jsem křičela o pomoc. Přišel jeden ze zaměstnanců a slona odvedl,“ uvedla žena pod příslibem zachování anonymity. Ta tvrdí, že v žádném případě nebyla opilá a že si se slonem nehrála. „Jen jsem šla kolem. Jenže tam nebyly žádné zábrany, ty dodělali až později. Stejně jako zamaskovali stopy po tom, že se na louce a přilehlé cestě volně pohybovali velbloudi a jaci. Jedna moje známá před nimi dokonce musela utéct,“ dodala vysokoškolsky vzdělaná žena, která je z celé kauzy nešťastná, protože ji zcela staví do špatného světla. „Já nevím, jak mám dokázat, že nejsem žádný blázen, že tam ty zábrany dodělali až později. Mám teď jen poškozené zdraví, protože jsem přišla o zub a ještě jsem musela na rentgen s naraženým ramenem, a ostudu.“


Podle klatovského okresního policejního šéfa Jana Myslivce jde o případ, jaký se v regionu ještě nevyšetřoval. „Intenzivně na něm pracujeme, protože německý cirkus v neděli v Klatovech skončí a odjede. A kde bychom potom jeho zaměstnance sháněli?“ uvedl Myslivec.