Sebevraždu skokem ze sedmého patra do výtahové šachty zřejmě chtěla ve čtvrtek odpoledne spáchat 45letá žena v klatovské Prusíkově ulici. Měla obrovské štěstí, pád z velké výšky přežila.

„V době příjezdu záchranářů byla žena při vědomí a tvrdila, že skočila ze sedmého patra do výtahové šachty. Byla převezena vrtulníkem na akutní příjem Fakultní nemocnice v Plzni k dalšímu ošetření a k vyloučení vnitřních zranění,“ uvedla krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková a dodala: „Podobný případ, kdy někdo přežije pád z tak velké výšky, a to ještě pravděpodobně na beton, je zcela výjimečný.“

„Žena zřejmě chtěla spáchat sebevraždu. V tuto chvíli bližší podrobnosti k případu neznáme,“ uvedla v době uzávěrky Deníku Dana Ladmanová z klatovské policie.

Na Klatovsku jde během tří týdnů již o druhý případ skoku ženy z velké výšky. Poslední říjnovou sobotu se z ochozu klatovské Černé věže vrhla do zhruba šedesátimetrové hloubky pod sebou teprve 21letá dívka z Liberecka. Byla na místě mrtvá. Policie dopis na rozloučenou nenašla, vše však nasvědčuje tomu, že si dívka místo pro svou smrt našla na internetu.