Silné mrazy v posledních dnech komplikovaly život lidem i zvířatům. Některé profese i podniky měly kvůli nízkým teplotám plné ruce práce.

Problémy měli na Klatovsku hlavně zemědělci, a to s vodou, která ve stájích zamrzala. Na některých místech dokonce museli zvířatům přitápět.
„Celý víkend jsme byli na nohou. Teploty, které dosahovaly i minus dvaceti stupňů Celsia, nám nadělaly mnoho starostí. Ve stájích zamrzala voda, a tak zvířata vodu marně hledala ve svých napáječkách. Museli jsme vodu dovážet do van a pravidelně ji obměňovat. Měli jsme mimořádný režim. Vodu se snažíme rozmrazit, ale je to marné,“ řekl Deníku předseda Rolnického družstva Úhlava Dolany Josef Balín.

Zatímco krávy jsou na mrazivé počasí zvyklé, telata se umisťovala do připravených beden se speciálním vyhříváním pomocí infra lampy.
„Přitápět jsme museli i selatům, která potřebují teplotu kolem 22 stupňů Celsia. K těmto účelům jsme nakoupili další ohřívače. Letošní zima je extrémní, nic takového jsem ještě od svého dětství nezažil,“ pokračuje Balín.

Více si přečtete v úterním Klatovském deníku