„Naši zemědělci chtějí pracovat, chtějí pečovat o krajinu a chtějí vyrábět kvalitní a bezpečné potraviny. Sami nejlépe vědí, že jsou potřeba na poli a ve stájích. Zároveň ale vědí, že pokud se hlasitě neozvou, bude je Evropská unie i česká vláda nadále přehlížet. Proto jsme společně s dalšími nevládními zemědělskými organizacemi vyzvali všechny zemědělce bez ohledu na velikost podniku nebo výrobní zaměření nebo členství v nějakém profesním uskupení, aby se připojili k masivní evropské akci 20. března. Je to zároveň příležitost upozornit na jejich problémy způsobené zemědělskou politikou Evropské unie i na národní úrovni,“ říká prezident Agrární komory České republiky Jan Doležal.

Policie ČR - ilustrační foto.
Nehoda čtyř aut uzavřela hlavní tah do Plzně. Mezi zraněnými byl i kojenec

8 hodin: Chválenice – Olympie – Částkova ul. – Koterovská ul. - Losiná – Chválenice (30 ks techniky)

10 hodin: Třemošná – Globus – Záluží – Třemošná (30 ks techniky)

10 hodin: Číhaň – Klatovy – kruhový objezd u nemocnice – Číhaň (20 ks techniky)

V Plzni a okolí se tentokrát bude jednat dokonce o dvě trasy. První skupina zemědělců vyjde už v 8 hodin z Chválenic a pojede k Olympii, ale tam nyní jízda končit nebude, zemědělci pojedou ještě dále do města, projedou Částkovou a Koterovskou ulicí, pokračovat budou na Losinou. „Vyjede asi třicítka traktorů. Stejně tak na druhé trase, kde traktory vyrazí v 10 hodin z Třemošné, pojedou ke Globusu, na Záluží a zpět do Třemošné,“ uvedl za Krajskou agrární komoru Plzeň Jaroslav Šíma.

Stejně tak se k protestu připojí i zemědělci z Klatovska. Ti se sejdou opět v Číhani a v 10 hodin vyjedou směrem na Klatovy, projedou městem ke kruhovému objezdu u nemocnice, kde se otočí a pojedou zpět do Číhaně. Zde je počítáno s přibližně dvacítkou traktorů.

Na Domažlicku tentokrát zemědělci pravděpodobně nevyjedou.