„E-shop zavádíme pod informačním centrem. Rozhodli jsme se ho udělat z několika důvodů. Když jsme byli dlouhodobě uzavření, řešili jsme dost často žádosti lidí, kteří chtěli něco oskenovat, okopírovat, vytisknout, ale neměli kde. Přemýšleli jsme, jak jim pomoci. Proto jsme tuhle službu zahrnuli do e-shopu. Při dalším případném uzavření můžeme zmiňované požadavky řešit i přes okénko,“ vysvětlila za informační centrum Barbora Kučeravá.

Hlavní účelem, jako u každého e-shopu, bude samozřejmě prodej. Nepůjde ale o ledajaké věci či suvenýry. Můžete si tam zakoupit i originální železnorudskou lavičku. „U nás ve městě se vyrábí lavičky z kůrovcového dřeva, jsou rozmisťovány po městě a lidem se líbí. Mnohdy se ptali, zda se dají koupit. Proto jsme se rozhodli, že je zařadíme také do e-shopu,“ uvedla Kučeravá.

Základní škola ve Velharticích.
FOTO: Velhartická škola by se mohla dočkat modernější kuchyně a jídelny

Kromě laviček tam ale najdete i oblíbené zboží, které je dělané přímo na míru pro Železnorudsko. „Jde o originální věci, které si budou moci lidé zakoupit, i pokud nás opět zavřou. V době uzavření jsme připravili novou kolekci Železnorudska a centra. Tyto věci nepůjde jinde koupit. Jsou mezi nimi trika, kšiltovky, deštníky a podobně. Dominantou je kromě log Železnorudska také rys Ruda, kterého namalovala Jitka Chaloupková,“ nalákala Kučeravá.

E-shop může lákat i sběratele, kteří si mohou zakoupit různé suvenýry do svých sbírek.