„Ruinfest má za cíl ukázat návštěvníkům kvalitní a neotřelou hudbu v prostředí, kde je skvělá atmosféra a dalo by se říci, že i špetka genia loci (duch místa – pozn. aut.). S tím se pojí slogan pod naším novým logem „Za zdmi to zní"," řekl Deníku organizátor akce Petr Houdek.
Na hrad se festival přesunul před čtyřmi lety, a to z tamního kulturního domu. Podle Houdka právě až na hradě získal pravou „tvář". Letos na nádvoří hradu oslaví organizátoři již desátý ročník festivalu. Tu pravou atmosféru jim pomůže vytvořit celkem pět kapel. „V půl šesté večer zahájí Ruinfest pražská kapela Wild Tides, což je surf punk ze Žižkova a vousatí hipsteři v teniskách. Jednoduché riffy, ale ve výsledku velmi chytlavá hudba. Kapel ale bude více, například akustická folková formace The Fellas pocházející z Karlových Varů, která dostala v roce 2011 Anděla za objev roku. Kompletní seznam a pořadí kapel je k dispozici na stránkách ruinfest.cz," sdělil Houdek.

Vstup na hrad bude již od 17 hodin a návštěvníky bude kromě muziky čekat i jídlo, pití, workshopy a posekaná louka pod hradem pro stanování. Zajištěný bude i odvoz do Sušice a Horažďovic. „Děti do patnácti let budou mít na festival vstup zcela zdarma," doplnil organizátor.

V tištěném vydání středečního Klatovského deníku najdete soutěž o vstupenky.