„Jsme malý sbor, máme zhruba 25 členů, vesměs vyššího věku. Nejsme proto aktivním sborem, co se týče soutěží ani zásahů. Děláme spíše akce gastronomického rázu a pořádáme různé zábavné akce. Nedělali jsme ani žádné velké oslavy sboru, ale spojili jsme se je s dvanáctým ročníkem Zbyslavského pochodu, který pořádáme, a oživili jsme ho na závěr grilovanými kýtami,“ uvedla za SDH Zbyslav Alena Babková.

Přáním hasičů je, aby sbor pokračoval i nadále, aby nezanikl, protože všechny akce v obci se dělají pod jeho záštitou. „Uvidíme, jak se bude dál vše vyvíjet, protože mladí lidé příliš zájem nemají a hlavně jich tady ani moc není,“ posteskla si Babková.

Zavzpomínala ale, že kdysi sbor býval činným, jezdil i na soutěže. K závěru už ale měli i zastaralé vybavení, takže se jezdili spíše pobavit s ostatními hasiči, kteří také jezdili na soutěže. Mají ještě historickou stříkačku, která je k vidění v muzeu v Plánici.

V současné době nemá sbor žádnou hasičskou techniku. „Hasičárnu, která se otevírala v roce 1983, nám obec přestavěla na kulturní zařízení, za které jsme velice rádi a hojně ho využíváme,“ sdělila Babková.

Během roku dělají hasiči výroční schůzi, oslavy MDŽ, staví máj, dále pouťové posezení, Zbyslavský pochod, který je hojně navštěvovaný, grilovací akce, na podzim posezení a na závěr roku ještě předsilvestrovské posezení.

Náročný týden. Hokejové Klatovy absolvují tři zápasy v pěti dnech.
Náročný týden. Hokejové Klatovy absolvují tři zápasy v pěti dnech