„Objízdné trasy budou vedeny takto: Směr od Horažďovic ulicemi Národních Mučedníků, Hostašova, Jiráskova a Dobrovského. Směr od Plzně na Železnou Rudu ulicemi Vrbova, Dragounská a Šumavská. Směr od Plzně na Horažďovice ulicemi Dobrovského, Jiráskova, Hostašova a Národních Mučedníků. Směr od Železné Rudy na Horažďovice ulicemi Šumavská, Dragounská, Plzeňská, Jiráskova, Hostašova a Národních Mučedníků,“ uvedl František Kocfelda z klatovské radnice. Zároveň upozornil, že v případě nepříznivých klimatických podmínek se může termín uzavírky změnit.

Klatovy - Ve dnech 27. a 28. listopadu bude zcela uzavřena křižovatka silnic I/22 a I/27 (nový kruhový objezd u městského parku v Klatovech), a to z důvodu frézování a pokládky živičných vrstev. Přinese to s sebou omezení pro motoristy, jinudy pojedou i autobusy.

„Objízdné trasy budou vedeny takto: Směr od Horažďovic ulicemi Národních Mučedníků, Hostašova, Jiráskova a Dobrovského. Směr od Plzně na Železnou Rudu ulicemi Vrbova, Dragounská a Šumavská. Směr od Plzně na Horažďovice ulicemi Dobrovského, Jiráskova, Hostašova a Národních Mučedníků. Směr od Železné Rudy na Horažďovice ulicemi Šumavská, Dragounská, Plzeňská, Jiráskova, Hostašova a Národních Mučedníků,“ informoval Deník František Kocfelda z klatovské radnice.

Při úplné uzavírce kruhového objezdu bude autobusová doprava organizována takto:

Příměstská linka 432030 Klatovy - Horažďovice a dálková linka 320006 České Budějovice - Klatovy neobslouží zastávku Klatovy,Vídeňská. Náhradní zastávka se stanovuje Klatovy, u Gymnázia. Trasa bude po objížďce z ulice Puškinovy do ulic Národních mučedníků, Hostašovy, Komenského, Jiráskovy a Dobrovského na Plzeňskou. Zpět v opačném pořadí. Objížďka bude dostatečně značená.

Městská linka 436001 - MHD č. 1 neobslouží zastávku Klatovy,Vídeňská. Náhradní zastávka se stanovuje Klatovy, nám. Míru. Trasa bude po objížďce z ulice Vídeňské do ulic Podbranská, Vrbova, Na Bělidle, Havlíčkova, Boženy Němcové a Šumavská na 5. května. Zpět v opačném pořadí.

Městská linka 436004 - MHD č. 4 neobslouží zastávky Klatovy, u gymnázia a Klatovy, u parku. Náhradní zastávky se stanovují Klatovy, Studentská a Klatovy, nám. Míru. Trasa bude po objížďce z ulice Plánické do Vídeňská, Podbranská, Vrbova, Na Bělidle, Havlíčkova, Boženy Němcové a Šumavská na 5. května. Zpět v opačném pořadí až do ulice Vrbova dále Tyršova, Dobrovského a Jiráskova na Plánickou.

„Při provozu po objízdných trasách bude docházet ke zpožďování obsluhy zastávek za uzavírkami,“ upozornil Kocfelda a dodal, že v případě nepříznivých klimatických podmínek se může termín uzavírky změnit.