Na startu, který se uskuteční v Eurocampu Běšiny, se představí 114 startujících se svými veterány. Čeká je 86 kilometrů dlouhá trasa, která provede závodníky krajinou Klatovska. Každý rok se závodníci těší na různorodé výzvy, které tato trať nabízí, a letos tomu nebude jinak. Diváci mohou očekávat dechberoucí průjezdy a jedinečné stroje v akci. „Mezi nejstarší účastníky patří motocykl Royal Enfield 201A z roku 1925 a automobil FIAT 509 A z roku 1924. Tyto vozy představují skutečné klenoty motoristické historie. Pro všechny přítomné bude jistě zajímavé vidět, jak se tyto staré stroje pohybují po trati," uvedl předseda Historic clubu PAMK Klatovy a ředitel Jízdy Klatovskem Stanislav Kolář.

Start závodu bude v Eurocampu Běšiny od 10 hodin. Návštěvníci budou mít možnost si prohlédnout vystavená vozidla zblízka již od 9:00 hod.

Jubilejní 20. ročník Jízdy Klatovskem je příležitostí vidět historická vozidla v jejich původní kráse a funkčnosti. „Přijďte se podívat na tuto událost a oslavit s námi motoristickou historii a tradici. Těšíme se na vaši návštěvu,“ dodal Kolář.