Akci pořádal Sbor dobrovolných hasičů Malý Bor společně s odbornou radou mládeže a okresním sdružením hasičů v Klatovech. „Zúčastnilo se 44 družstev z 30 sborů dobrovolných hasičů. Celkově je tady přes šest set lidí včetně mladých hasičů, doprovodu, rozhodčích a štábu,“ uvedl vedoucí Odborné rady mládeže okresu Klatovy Bohumír Bucifal.

Mladí hasiči soutěžili v klasickém požárním útoku, zvaném královská disciplína, dále požárním útoku CTIF, ve štafetě dvojic, štafetě 4 x 60 m a vloženou disciplínou byl běh na 60 m s překážkami.

Zájem dětí je i o hasičinu stále stejný. „Družstev máme pořád stejně, vyrovnávají se nám i starší mladší kategorie, takže jsem rád, že je to baví,“ poznamenal Bucifal.

Závěrečné kolo se dle jeho slov vydařilo, spokojeni jsou i s novou výbavou. „Počasí vyšlo. Dráhy byly velmi dobře připraveny. Máme nové překážky, které jsme pořídili díky dotacím od Plzeňského kraje, za což jsme rádi, protože jsou kvalitní a je to úžasné. Malý Bor vše pěkně připravil, takže spokojenost je na všech stranách,“ zhodnotil Bucifal.

Vítězové si odnesli kromě pohárů také jako tradičně dorty.

Výsledky

Mladší kategorie

1. Bystřice nad Úhlavou

2. Týnec u Horažďovic

3. Horažďovice

4. Malá Víska

5. Pačejov

6. Malechov

7. Sušice

8. Točník

9. Švihov

10. Borovy

.

.

Starší kategorie

1. Bystřice nad Úhlavou

2. Dešenice

3. Malechov

4. Dlažov

5. Pačejov

6. Horažďovice

7. Nýrsko

8. Předslav

9. Sušice

10. Žichovice

.

.

Ruinfest na Rabí.
Ruinfest na Rabí zahájil předprodej vstupenek
Helena Vondráčková v Klatovech.
PODÍVEJTE SE: Helena Vondráčková zahájila v Klatovech své turné