„Podezřelá se trestné činnosti dopustila na pobočce pošty v obci Srní, kde byla zaměstnána. Bez souhlasu zaměstnavatele a v rozporu s provozními předpisy si přisvojila z pokladny finanční hotovost, která jí byla svěřena na základě dohody o hmotné odpovědnosti, a částku 165 700 korun použila pro svoje soukromé účely,“ uvedla již dříve policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Podle informací Deníku se žena dostala do dluhové pasti, neboť jí hrozila exekuce na dům. Snažila se o získání úvěru od banky a penězi z pošty chtěla překrýt dobu, než peníze dostane. Měla převádět peníze z pošty v Srní na poštu v Prášilech, kde také pracovala, a zpět, aby ztrátu zakryla. To ji stálo nejen místo na poště, neboť byla okamžitě propuštěna, ale i místa obecní zastupitelky a vedoucí finančního výboru v Prášilech. „Na oba posty rezignovala,“ potvrdil Deníku již dříve starosta Prášil Libor Pospíšil.

Teď přišel další trest. Klatovský soud Procházkovou potrestal trestním příkazem, tedy bez nařízení hlavního líčení, za zpronevěru trestem odnětí svobody v trvání jeden rok, který jí podmíněně odložil na zkušební dobu dvou let. Zároveň musí uhradit škodu ve výši 135 700 korun. „Obviněná se k činu doznala, dosud nebyla nikdy trestána. Část dluhu již uhradila a zavázala se, že zbytek uhradí dle svých možností. Z toho důvodu jí byl uložen nejnižší možný trest,“ vysvětlil soudce Jan Kasal. Verdikt je pravomocný.

SOŠ a SOU Sušice je po rekonstrukci.
Škola v Sušici si sama vyrábí i část elektřiny