Schválení peněz je důležitým krokem v mnoha ohledech. „Znamená to, že po převodu nemocnice budeme mít finanční prostředky na provoz a stabilizaci nemocnice. Děkujeme zastupitelům a doufejme, že tento krok nám pomůže při řešení toho nejnaléhavějšího, což je hledání lékařů na internu. Nyní jsme schopni budoucím lékařům nabídnout jistotu toho, že naše nemocnice má budoucnost, takže nemusejí mít obavy k nám přijít a pomoci nám vrátit sušické nemocnici její důležitost a reputaci,“ uvedl jednatel Sušické nemocnice s. r. o. Václav Rada.

Částka 22 milionů korun bude využita na úhradu mezd, předpokládanou ztrátu, která by dle odhadů měla být do konce roku okolo sedmi milionů korun, a také na případné potřebné další investice.

Peníze budou převedeny z organizace Sportovní hala, jelikož se počítá, že by tam stejně letos nebyly profinancovány. Neznamená to ale podle starosty městy Petra Mottla, že by se stavba haly odsouvala.

Finanční rezerva je nutná i podle zastupitelky a zároveň krajské radní pro zdravotnictví Mileny Stárkové. „Až město nemocnici převezme, tak se uvidí, jaké náklady na její provoz jsou. Nyní jde jen o odhad. Do konce roku se ukáže, jak je sušická nemocnice schopná fungovat,“ řekla radní, která rovněž slíbila, že pokud bude po převzetí nemocnice vypsáno výběrové řízení na nového provozovatele, tak se do něj kraj přihlásí.

Termín převzetí nemocnice je stanoven na 1. srpna, ale tomu přechází ještě mnoho jednání. „Jde o pracovní termín, musí se dohodnout všechny strany a musí se vypořádat všechny dané věci. Jednání s Pentou probíhají. Jsou věci, které jsou nepřekročitelné, ale doufám, že se dohodneme,“ uvedl druhý jednatel Sušické nemocnice s. r. o. a zároveň zastupitel, který žádost předkládal, Pavel Hais, který rovněž nastínil plány s nemocnicí. „Cílem je snížit ztrátu, zastabilizovat personál a učit, jakou péči chceme v Sušici poskytovat.“

Cyklo-běh pro ČR bez drog v Sušici a v Klatovech.
FOTOGALERIE: Cyklo-během bojují proti drogám