Během jara a podzimu se konala čtyři sázení stromů, během nich bylo zasazeno v okolí Pancíře a Belvederu na 9000 buků v rámci Trička s příběhem. V únoru byl po roce práce spuštěn předprodej naučné a zábavné deskové hry Milujeme Šumavu, o kterou byl takový zájem, že se musí dělat dotisk.

Ale bylo toho mnohem více. „Protože rádi pomáháme i lidem žijícím na Šumavě a v okolí, kteří se dostali do těžké životní situace, uspořádali jsme „Olympijskou dražbu“. Oslovení sportovci jako Dominik Hašek, Kateřina Neumannová, Martin Jakš či Barbora Strýcová nám darovali vlastnoručně podepsané relikvie ze svého působení ve vrcholovém sportu, které jsme následně veřejně vydražili za více než 43 000 Kč. Ty jsme darovali přes platformu Donio.cz panu Štefanovi Kanalošovi na elektrický vozík, který potřebuje,” uvedl za WeLoveŠumava Richard Brož.

Ski&Bike Špičák, čtvrtek 27.1.22
Sněhu je na Šumavě dostatek. Špičák připravil jako novinku okruh pro běžkaře

S Lukášem Hejlíkem natáčeli jeden z osmidílné seriálové řady pro HBO, který projede šumavské gastro provozy, potká se zajímavými lidmi na zajímavých místech na Šumavě.

VYKOUZLILI DĚTEM ÚSMĚV

Na konci roku nadšenci s projektu uspořádali věc, která započala již na jaře a vykouzlila spoustu úsměvů. „Díky našim Otevřeným dveřím, které jsou atraktivním turistickým cílem na vrcholu Pancíře, jsme těsně před Vánoci uspořádali akci pro děti vybrané Oblastní charitou Sušice. Za každou fotografii Otevřených dveří na instagramu jsme přidali do kasičky peníze, které jsme nakonec použili pro uspořádání odpoledne v sušickém kině. Tři desítky dětí dostaly občerstvení a byla jim promítnuta pohádka. Během toho, kdy děti sledovaly pohádku, jsme v předsálí připravili vánoční výzdobu, stromek s dárkem pro každého a k tomu další tradiční zábavu jako lití olova, nebo pouštění lodiček ve skořápkách ořechů. Děti poté ve vánoční atmosféře obdržely dárky a užily si trošku zábavy a vánoční pohody,“ popsal pro děti nezapomenutelné překvapení Filip Brož.

V přeštické prodejně našli mrtvé hlodavce, inspekce ji uzavřela.
V přeštické prodejně našli mrtvé hlodavce, inspekce ji uzavřela

Kromě všeho společně s fanoušky ukázali světu stovky nádherných šumavských fotek a videí. Připravili pár tipů na výlet a objeli další gastro provozy, které zařadili do jejich průvodce "Šumapa".

Udělali radost i zvířátkům. Díky spolupráci s projektem bezednamiska.cz a krmiva Brit darovali 150 kg krmiv a dobrot pro Šumavské záchranáře a Nalezence Šumaváky, což jsou spolky trénující záchranářské psy a starající se o nalezená či zatoulaná zvířátka.

Bohužel vloni došlo i na jedno zklamání, ale i to jistě během letošního roku napraví. „Milovníci Šumavy a fanoušci Marka Ztraceného uklidili několik stovek kilogramů odpadu ze šumavských lesů výměnou za vstupenky na již třetí Koncert pro čistou Šumavu, který jsme nakonec museli z důvodu špatného počasí přeložit. Nebojte, dočkáme se ho,“ slíbil Richard Brož.