Obyvatelé klatovského sídliště Na Chuchli, které se nachází v blízkosti centra, nemají kde parkovat. Parkovacích míst u sídliště totiž často využívají řidiči, kteří v této oblasti nebydlí, k bezplatnému parkování. Jejich problémy by nyní mělo vyřešit nové parkoviště, které se v pondělí začalo stavět.

"Místa je u sídliště málo a parkují zde i lidé, kteří tu nebydlí,“ sdělil obyvatel sídliště Ivan Nejdl. „Já mám osobně s parkováním velké problémy, protože mám ZTP. Udělali mi parkoviště na rohu, bohužel se v zimě neprotahuje, protože to je slepá ulice. Těžko se mi tam zajíždí a vyjíždí. Doufám, že když teď bude nové parkoviště, že mi místo přesunou, aby se mi parkovalo lépe,“ vyjádřil svůj názor Nejdl.
„Lidé kolikrát postaví auto daleko od obrubníku, až se nedá projet, nebo zaparkují před vjezdem do garáže,“ popsala problémy obyvatelka sídliště Terézia Vystrčilová. „Se stavbou parkoviště jsem tedy spokojená. Doufám, že budou parkovat tam místo před domem a vjezdem do garáže,“ dodala Vystrčilová.

Nová parkovací plocha rozšíří kapacitu o 127 parkovacích míst včetně míst pro osoby se ZTP. Řidiči v těchto místech zaparkují bezplatně a do centra se dostanou pěšky přibližně za čtyři minuty.

Zaparkují od září

„Projekt by měl být hotov do konce srpna, v září by tedy mělo být připraveno k užívání,“ uvedla Lenka Šašková z hospodářského odboru Městského úřadu Klatovy. „Rozpočet této akce je 3 miliony 800 tisíc korun,“ informovala Šašková.

Parkoviště se začalo stavět na místech, kde se nyní nachází rozlehlá louka. „Parkoviště nebude na celé louce, k současnému parkovišti přibude jen jeden pruh. Tento pozemek je velmi cenný. Parkoviště tedy bude vystavěno z takových materiálů, které v případě potřeby budou snadno rozebratelné,“ charakterizoval projekt klatovský místostarosta Jan Vrána. „Původní záměr směrného územního plánu byla rezerva pro výstavbu školy. Dnes se ukazuje, že nová škola v Klatovech nebude zapotřebí. Podle mého názoru by tento pozemek měl zůstat rezervou do budoucna,“ dodal Vrána.