„Podařilo se nám získat finance od ministerstva kultury v rámci obnovy majetku. Během tří let budeme proinvestovávat zhruba třicet milionů korun. Z toho 27 milionů je rozplánováno do třech let, letos z toho vyčerpáme 4,5 milionu korun na opravu předzámeckých budov,“ řekl kastelán zámku Marcel Čermák.

Obnova se bude týkat 16 vnitřních prostor v budovách včetně schodišť a chodeb, dále venkovní pohledové fasády z ulice a obnovy části ohrazení celého areálu s barokní vstupní bránou do zahrady, které bude vrácena podoba z roku 1760. Další finanční prostředky budou vyčerpány v následujících letech. „Z dalšího balíčku, který čítá asi 3,5 milionu korun, se bude stavět nová peletová kotelna, která bude vytápět provozní zázemí, byty a do budoucna se pomocí ní budou temperovat společenské a výstavní prostory v hlavní zámecké budově,“ sdělil Čermák.

Investici 2,8 milionu korun si vyžádá obnova oranžérie a altánu.

Největší novinkou, která potěší návštěvníky, je nová prohlídková trasa zámecké barokní kaple Nejsvětějšího Srdce Páně, která stojí mimo areál zámku. Půjde o mimořádnou prohlídkovou trasu. Poprvé bude otevřena 18. dubna od 10 do 15 hodin. Speciální prohlídky Od sklepů až ke komínům zavedou návštěvníky ve dnech 6. července a 10. srpna do běžně nepřístupných prostor zámku, včetně věže s hodinovým strojem nebo skladů. Noční procházku barevně nasvícenými interiéry nabídne Hradozámecká noc 31. srpna i speciální prohlídka 100+1 rok zámku Červené Poříčí ve vlastnictví státu připadající na 27. října.