Kompletní proměna zámku bude hotová za několik let, ale park by mohl být dříve. „Rekonstrukce je na několik let, jde o velký objekt. Nyní je hotovo zhruba dvacet procent. Vidět je nová fasáda na jedné straně, ale ani ta ještě není konečná, červená barva by měla být ve finále světlejší. Na zámku je hodně práce, takže jde o běh na dlouhou trať,“ řekl Drahoslav Vrána, který má rekonstrukci zámku za společnost na starost.

Ilustrační fotoIlustrační fotoZdroj: Deník

Firma společně se zámkem zakoupila i bývalý hospodářský dvůr, kde již také začali s rekonstrukcí, ale tam byly práce pozastaveny. Rovněž nezůstává pozadu ani rozsáhlý park, který zámek obklopuje. „Plánujeme ho zvelebit. Začalo se již s prořezávkami, výsadbou a budováním cestiček. Chtěli bychom tam i nějakou vodní plochu, ještě uvidíme, co vše se podaří. Vše se postupně vyvíjí,“ uvedl Vrána.

Dobrou zprávou je, že zámek ani park nezůstanou pro veřejnost zcela uzavřeny. „Plánujeme park i zámek v určitý čas zpřístupnit lidem. Zatím se ale všude pracuje a tak je prostor uzavřen. Počítám, že park by mohl být hotov do roka či dvou. U zámku to nedokáži odhadnout,“ dodal Vrána.