V sobotu 25. září doprovodí výstavu od 9 do 16 hodin Den květin a floristiky. "Těšit se můžete na výstavu květin, a to hrnkových, řezaných i suchých svátečních dekorací, ale i výstavu jiřin. Dále se uskuteční amatérská floristická soutěž Chudenická růže, chybět nebudou ukázky předního floristy Zdeňka Kupilíka a módní přehlídka společenských šatů s květinovými doplňky v zámeckých interiérech," prozradila za organizátory Jitka Egermyerová.

Tento den budou na zámku k mání také jablka, mošty, sušené druhy ovoce, květiny, vřesy, brambory a další potřeby pro zahrádkáře v rámci malého farmářského trhu.

"V neděli odpoledne od 13 do 16 hodin výstavu doprovodí tvoření pro děti i dospělé, soutěž o nejlepší štrúdl a koncert dechového orchestru ZŠ Švihov na zámeckém nádvoří od 13 hodin. Zájemci mohou své soutěžní vzorky štrúdlů zaregistrovat do 13 hodin na zámku. Vyhlášení výsledků se plánujeme na nedělní 14. hodinu," uvedla Egermayerová.

Otevřeno bude na zámku tentokrát i v pondělí 27. a v úterý 28. září. I to bude k vidění zahrádkářská výstava po celý den. Kromě výpěstků ze zahrádek je připravena i sekce U babičky, kde budete moci obdivovat i různé pokrmy připravované z výpěstků ze zahrádek, a to nejrůznější buchty, povidla, marmelády, kompoty, likéry a pálenky.

Vedle samotné výstavy budete moci v tyto dny obdivovat i zámecké interiéry s průvodcem.