„Chtělo to po delší době změnu a viděli jsme, že o Ukradenky je zájem, měli jsme je na náměstí. Přemýšleli jsme i o jiných kapelách, ale Ukradenky nám nakonec vyšly jako nejlepší volba. Lidé se na tento druh zábavy vyloženě těšili. Byli jsme překvapeni, že spoustu z nich si vstupenky rezervovalo, hodně se začaly prodávat tak měsíc před akcí. Celkem se prodalo 550 vstupenek, takže jsme moc spokojení,“ řekla ředitelka městského kulturního střediska Věra Schmidová.

Na přivítání nového roku se stovkami lidí se těšila i kapela, která hrála v kulturním domě na Silvestra poprvé. „Těšíme se hodně, protože silvestry jsou zajímavé, většinou byly takové nemastné neslané, když jsme hráli, ale tady je vidět, že je zájem, což náš těší, tak to bude určitě jiné,“ řekl za Ukradený Vjecy Dan Řičica, který společně s ostatním členy přiznal, že je nemrzí, že na Silvestra hráli, protože to mají rádi a rádi si připili se svými fanoušky.

Vendelín Švec ze Špičáku je druhorozeným miminkem v novém roce v Klatovech.
Během dopoledne se na Nový rok narodily tři děti

Z počátku ale měli obavy, že lidé nepůjdou tancovat, ale to se po prvních písničkách změnilo a parket byl po celý večer plný. I když část parketu první hodiny plnila i fronta k baru, jelikož byl otevřen jen jeden. Nakonec byla otevřena i kavárna a fronta zmizela.

Návštěvníci si poslední den v roce užívali. „Je to super. Na takovouhle akci jsme čekali, konečně se můžeme jít pobavit. Tohle tady na silvestra chybělo. Štvalo nás tedy čekání ve frontě na pití, ale to se pak vyřešilo. Jinak bombastická kapela a spoustu známých lidí, prostě ideální party,“ zhodnotila jedna ze slavících Eva Souhradová.

Sjezd Horské služby a lyžařů s pochodněmi na Špičáku.
Šanci ozářila padesátka jezdců s pochodněmi