„Letošní ročník je pojatý jako prezentace přírodních zahrad, takže se zde ukazují i různé přírodní zahrady z Klatov a okolí. K vidění jsou výpěstky devíti zahrádkářských organizací. Spolupracujeme se zahrádkáři z Chamu, kteří zde mají každoročně svoji expozici s domácími likéry, marmeládami, které si vyrábí. Vesa Velhartice zde jako každý rok ukazuje odrůdy brambor,“ uvedl

Nedílnou součástí výstavy je i výtvarná soutěž dětí Naše zahrádka, kde si nejlépe vedli Adéla Korousová, Anna Šilhavá a Josef Schamberger a kolektiv ZŠ a MŠ Dolany. „Šlo 25. ročník soutěže, které se ale bohužel zúčastnilo jen pět školských zařízení,“ podotkl Pouza.

Již 12. ročník výstavy hub v kulturním domě v Klatovech.
Výstava nabízí houby smrtelně jedovaté, chutné i vzácné, podívejte se

Vyhlášena byla také soutěž Jablko roku, kde si prvenství odnesla Miroslava Berková ze Švihova s odrůdou Sonet, druhé místo obsadila Radka Míšková z Malé Vísky s odrůdou Gloster a třetí místo patřilo Svatoplukovi Švecovi z Nýrska s odrůdou Rozeta.

Na zahájení výstavy nechyběli ani zástupci města, které výstavu podporuje, a ředitel školy. A pro ně si předseda zahrádkářů připravil překvapení. Předal jim přihlášku k zahrádkářům a průkaz. Tak teď je jen na místostarostech Václavu Chroustovi a Martinu Křížovi a řediteli Vladislavu Smolíkovi, čím se na příštích výstavách pochlubí.