Nabídky pracovních příležitostí od farmaceutických firem, lepší finanční ohodnocení práce lékaře v zahraničí a v neposlední řadě upřednostnění fakultních nemocnic před podobným zařízením okresního formátu. To jsou důvody, proč menší nemocnice v regionech trpí nedostatkem lékařů. Podobně je tomu i na Klatovsku.

„Každoročně jsme evidovali pět až deset žádostí absolventů lékařských fakult na umístění. Vloni nepřišla ani jedna,“ potvrdil Deníku ředitel Nemocnice Sušice, o.p.s., Jiří Šedivý. Podle Šedivého se na situaci nemalou měrou podílí i současný vzdělávací systém. „Po promoci může lékař pracovat v okresní nemocnici, ale pokud se rozhodne pro atestaci, pak si musí část praxe odbýt v některé z fakultních nemocnic,“ vysvětluje Šedivý.

Počet lékařů v sušické nemocnici je v současné době podle slov jejího ředitele ´na hraně´. „Jsme schopni zajistit veškerou péči, nemusíme omezovat plánované operace, ale samozřejmě pokud někdo vypadne, například o dovolené, pak je problém,“ přiznává ředitel. Proto by si zde v budoucnu rádi polepšili o anesteziologa, který by zároveň pracoval i na záchrance, a o internistu – chirurga. Lehce pod stav je v sušické nemocnici i počet středního zdravotnického personálu.

Jak přilákat lékaře řeší také v Klatovské nemocnici. „Lékařů rozhodně není nadbytek, ale na druhou stranu ani kritický nedostatek. Spíše bychom přivítali erudovanější personál, například na gynekologicko – porodnickém oddělení nám schází druhoatestovaný lékař, podobně je tomu na neurologii,“ vysvětluje ředitel Klatovské nemocnice, a.s., Jiří Vlček.

Ani počet sester není v nemocnici v Klatovech nad normálem. „Péče o pacienty je zajištěna, ale stačí nástup na dovolenou, nebo některá odejde a může být problém. Klidně bychom na každém z oddělení přivítali ještě alespoň jednu sestru,“ dodává ředitel Klatovské nemocnice.

Udržet zdravotnický personál, ať už lékaře nebo sestry, laboranty a pracovníky na rehabilitaci se snaží také v Nemocnici následné péče LDN v Horažďovicích. „Počet lékařů je optimální, ale nemáme k dispozici ani jednu žádost o umístění,“ říká ředitel tamní nemocnice Martin Grolmus. „U zdravotních sester je několik uchazeček o práci,“ dodal.

I Grolmus přiznává, že někteří lékaři nebo sestry opouštějí nemocnici a odcházejí buď za lepšími výdělky, nebo do ordinací praktických či odborných lékařů. „Snažíme se, aby důvody odchodu sester nebyly finančního rázu. To znamená, že jejich platy držíme kolem 22 tisíc hrubého,“ upřesnil Grolmus.

Jak přiznává klatovský lékař z gastroenterologické ambulance Ondřej Jelínek, sehnat zdravotní sestru nikdy nebyl problém. „Vědí, že je zde pevná pracovní doba, žádné noční nebo víkendové služby a plat se snažíme stanovit tak, aby mírně převyšoval nabídku v nemocnici,“ vysvětluje Jelínek. „To je ideální nabídka pro ženu s dětmi, proto zde máme několik požadavků na místo zdravotní sestry,“ upřesnil odborný lékař.

Kolik si vydělají

Platy zdravotních sester v nemocnicích na Klatovsku se pohybují v rozmezí 18 až 22 tisíc korun hrubého měsíčně. U lékařů v nemocnicích se platy odvíjejí od toho, zda jde o začínajícího lékaře, zda má atestaci a podle počtu služeb v měsíci.