„Druhým rokem učím na Lerchovce, tak jsem o tom napsal písničku, která jakoby ironicky a vtipně popisuje učitelskou profesi. Při hodině hudební výchovy nás napadlo, že bychom k ní mohli natočit profesionální videoklip. Děti nemají příliš ponětí, jak natáčení klipu probíhá. Mají nakoukáno vše z televize, z youtubu, z Óčka, ale nedokáží si představit, co vše to obnáší,“ řekl Horejš.

A právě to, kolik za vším stojí práce, ale také peněz, zjistí žáci na vlastní kůži. Klip budou točit profesionálně, ne na foťák nebo mobil, a tak se museli pokusit sehnat i finance. Založili projekt na stránce www.hithit.com nazvaný Děti točí profesionální videoklip, kde jim lidé mohou přispět. Dále oslovili sponzory, město i vedení školy, ale příliš se jim nedařilo. „Nevím, zda se nám podaří vybrat peníze na projektu, a jinde jsme s žádostí neuspěli, takže to asi budu spíše financovat ze svého. Děti se na to těší, takže to s nimi udělám rád,“ sdělil Horejš.

Natáčení by mělo vypuknout 30. ledna. „Písničku mi pomáhal nazpívat dětský sbor ze Sušice a na videoklipu se bude podílet spoustu dětí. Klip by nám natáčel režisér Ladislav Plecitý, který má bohaté zkušenosti. Jde o zajímavý počin, ještě jsem to nikde neviděl,“ dodal Horejš.

Kulturní dům a restaurace v Bolešinech
Nájemci hospod se obcím nehlásí