Do projektu, který dětem přiblížil vzpomínky proslulých i méně známých pamětníků z Klatovska a Kolinecka,se v letošním roce zapojilo celkem pět žákovských týmů ze tří základních škol.

Pod vedením svých učitelů zaznamenali pamětnická vyprávění žáci ze ZŠ Tolstého a Masarykovy základní školy v Klatovech a z MŠ a ZŠ Kolinec. ,,O tomto projektu nám řekl náš pan učitel a chtěli jsme si zkusit, jaké to je dělat reportáž a setkat se s někým zajímavým“, řekla žákyně Masarykovy školy v Klatovech Veronika Věnečková.

Žáci natáčeli vyprávění místních pamětníků a dohledávali dobové materiály k jejich příběhům. Ze shromážděných podkladů pak vytvořili vlastní krátký dokument, který zde představili odborné porotě a veřejnosti. ,,Všech pět týmů zde prezentovalo své příběhy, včetně pamětníka, který byl také přítomen. Porota poté vyhlásila nejlepší prezentaci,“ řekla koordinátorka projektu Jitka Doubravová.

Vítězným týmem se stali žáci ZŠ a MŠ Kolinec pod vedením Adama Hanuse: Nikol Grasslová, Natálie Konvalinková, Eliška Brůhová, Dominik Helfer a Jiří Chroust.

Ilustrační foto.
Opilý muž poškodil tabule a stojany