Stejně tak tomu bylo i na dni otevřených dveří ve Integrované střední škole v Klatovech.

„Dopoledne sem spíše chodili hodně děti ze základních škol. Přijeli i z Janovic nad Úhlavou a dokonce i z Horšovského Týna, což mě překvapilo, že takhle z daleka. Odpoledne to byli spíše rodiče s dětmi. Letos bylo zajímavé, že měli žáci většinou jasno, který obor chtějí studovat, že se přímo ptali na konkrétní věci. Nebylo to jen tak, že by se chtěli ulít ze školy, ale opravdu se zajímali,“ řekla zástupkyně ředitele ISŠ Klatovy Dana Haviárová.

Návštěvníci měli možnost se podívat přímo na výrobky i jejich výrobu. „Máme tady ukázky výrobků například oboru zámečník, obraběč kovů a podobně, tak abychom prezentovali obory, které budeme nabízet pro příští školní rok. Návštěvníci mohli vidět také ukázky z gastronomie, kde byla připravena slavnostní tabule a malé občerstvení, studenti pekli vánoční pečivo, smažili bramboráčky a podobně. Byli to studenti prvních ročníků, ale už je na nich vidět odborný posun v oboru,“ sdělila Haviárová.

Budoucí studenti ocení, když vidí přímo ukázky jednotlivých oborů, než když o nich jen slyší. „Když jsem mohla ukázat dětem výrobky, které udělali zámečníci na začátku, když začínali, a k čemu se poté postupně dopracovali, tak to, když viděli ten posun oceňovali. Neměli jsem připravenu expozici jen ve škole, ale hodně zájemců se bylo podívat právě na pracovištích, což je pro ně ještě zajímavější než škola. Viděli podmínky na dílnách a jejich zařízení,“ dodala Haviárová. ⋌