Jeli reprezentovat Místní skupinu Klatovy VZS ČČK v novém složení – Jonáš Baierl, Blanka Nováková, Štěpán Procházka a Natálie Kvantová. Na mistrovství ČR v záchranářských disciplínách byli poprvé.

„Závody byly napínavé už od začátku, kdy se do šestého místa ve svých kategoriích umisťovali všichni naši závodníci. Napínat se nás rozhodla ve dvou disciplínách především Natálie Kvantová, která dokončovala závod vždy jen s jednou ploutví, v čemž ji napodobil i Štěpán Procházka, kterému se při jedné z disciplín nešťastně omotalo tažné lano okolo nohou, a znemožnilo mu tím plnou funkčnost ploutví. I když Natálie přivezla bronzovou medaili z posledních závodů v Neratovicích, kde se do první desítky umístil i Štěpán Procházka, byli jsme si vědomi, že konkurence je velká, a o to byl příjemnější pohled na průběžnou výsledkovou tabuli," sdělil Petr Frydrych, který je na závody doprovázel, a pokračoval: „Po třetí disciplíně právě Natálie byla na druhém místě se ztrátou jednoho jediného bodu. I když všichni poslední disciplínu zvládli velmi dobře, kdy je potřeba vyzdvihnout parádní výkon Štěpána Procházky, který skončil jen těsně na druhém místě, bohužel se Natálii nepodařilo vymazat jednobodový náskok soupeřky."

Vybojovali medaile

V celkovém hodnocení se Natálie Kvantová umístila v kategorii 11 – 12letých na krásném druhém místě. Velmi dobře reprezentovali i ostatní – Blanka Nováková svým 4. místem v kategorii mladší dorost, Štěpán Procházka v obrovské konkurenci v kategorii 13 – 14letých 6. místem. Jonáše Baierla připravil o lepší umístění v téže kategorii pohyb při startu hned první disciplíny, který vedl k diskvalifikaci, proto se nemohl umístit lépe.

Za jejich snahu a výkony přišla odměna v podobě bronzové medaile vybojované v kolektivních disciplínách.

„Je zřejmé, že všichni závodníci důstojně reprezentovali a nasbírali cenné zkušenosti z takto důležitého závodu, a nezbývá než jim popřát rozšiřování dalších úspěchů v tak opomíjeném sportu, jakým je právě ten záchranářský, a aby navázali na úspěchy svých předchůdců z let dřívějších i z těch posledních, kdy se naši závodníci účastnili mistrovství Evropy i mistrovství světa," zhodnotil na závěr Frydrych.