Rybáři při nich chtějí slovit šest set tun ryb. Pro milovníky vánočního kapra je pozitivní, že by letos cena neměla jít v porovnání s loňskem nahoru.
„Během září jsme dělali již třetí kontrolní odlovy. Vše vypadalo v pořádku, zdravotní stav ryb je dobrý a přírůstky také. Na základě toho jsme udělali plán výlovů, které jsme spustili na přelomu září a října,“ informoval Deník ředitel Klatovského rybářství Václav Voráček.

Dodal, že letos v létě měli rybáři poměrně štěstí. „Bleskové povodně, které mnohde řádily, nám naštěstí téměř neuškodily. Něco spadlo, ale bylo toho takové množství, že jsme na to byli schopni reagovat například snížením hladiny. To znamená, že rybníky, které byly dlouhodobě pod srážkovým minimem, dosáhly stavu, který by měly mít. Počasí nám poměrně přálo, proto by přírůstky měly být standardní. Jsou to ale jen prognózy, vše se ukáže až při výlovech,“ upozornil šéf rybářské společnosti.

Od konce září do poloviny listopadu chtějí klatovští rybáři vylovit zhruba sto padesát rybníků, které by měly vydat 550 tun kapra a 40 až 50 tun vedlejších ryb, jako jsou amur, tolstolobik, lín, štika, candát a další. Zhruba polovina kaprů je určena na export, část rybáři zužitkují ve své zpracovně a zbytek půjde na předvánoční trh. „Cena kapra bude na úrovni loňského roku. Nepředpokládá se, že by se mělo s cenou nějak hýbat,“ potěšil milovníky rybího masa Voráček.

Některé výlovy bývají hodně navštěvované. Pro zájemce je atraktivní například výlov Hnačova, který je letos plánován na 22. října, 3. listopadu přijde na řadu Myslívský rybník, který by měl vydat přes 500 metráků ryb.