Nový kruhový objezd se staví v místě křižovatky ulic Podhůrecká a Voříškova. Nepůjde o klasické provedení. „Půjde o stupňovitý přejezdový ostrůvek a celá křižovatka bude upravena na miniokružní křižovatku s průměrem 20 metrů. Na všech čtyřech ramenech se počítá se zřízením místa pro přecházení. Středový ostrůvek bude přejezdový, s povrchem z velké žulové kostky ve třech úrovních vždy zvednutý o 4 cm, takže po něm projedou i velká nákladní vozidla, například dřevaři zajíždějící do pily u nádraží, autobusy a podobně,“ vysvětlil vedoucí hospodářského odboru klatovského městského úřadu František Kocfelda s tím, že důvodem výstavby je vysoká nehodovost, zejména z důvodu špatných rozhledových poměrů ve stávající průsečné křižovatce.

Usedlost Pohádka na Šumavě, kde žil v minulosti i sériový vrah Ivan Roubal, chátrá stále více, dobrodruhy ale lákat nepřestává. Deník ji navštívil spolu se starostou Čachrova Josefem Bejvlem.
Poetický název mate. Chátrající samotu Pohádka obýval krutý sériový vrah

Výstavba by měla být hotova do 30. září. V místě je úplná uzavírka křižovatky. Objízdné trasy jsou vyznačeny a vedou sousedními komunikacemi. V době uzavírky jsou rovněž zrušeny autobusové zastávky Podhůrecká – u prodejny, Podhůrecká – pod stadionem, Zahradní a u Škodovky v obou směrech. Náhradní zastávky jsou v Čechově a Voříškově ulici.

V Klatovech je v současné době sedm kruhových objezdů – dva na Domažlické ulici, jeden u parku, v Plánické ulici ve směru na Čínov, u nemocnice, v Podhůrčí a na Tylově nábřeží. Další tři kruhové objezdy jsou na okraji města - u bazénu, ve směru na Dolany a v průmyslové zóně.