Než by riskovalo vznik další ubytovny, do které by se mohli nastěhovat nepřizpůsobiví lidé, rozhodlo se město Klatovy, že bývalou vojenskou ubytovnu v Tyršově ulici koupí samo. Tento krok byl již schválen na posledním veřejném zasedání zastupitelstva.

Nechceme ubytovnu

Město se o „svobodárnu" zajímalo už dříve, ale nyní je pro něj koupě finančně výhodnější. „Bývalou ubytovnu nabídlo Ministerstvo obrany ČR jako zbytný majetek. Zastupitelé odsouhlasili její koupi ve chvíli, kdy původní cena klesla z více než 20 milionů korun na 10,8 milionu korun. Důvodem je to, abychom zabránili její koupi ze strany nějakého „podnikavce" se zájmem využít státních ubytovacích příspěvků. Trvale a znovu tím říkám nejen já, ale i zastupitelé, že nemáme ani nejmenší zájem pečovat o lidi nemající k našemu městu žádný vztah," sdělil Deníku důvody starosta Klatov Rudolf Salvetr a dodal: „Dle možností vlastních či dotačních bychom objekt rádi přebudovali například na menší nájemní byty."

Lidé souhlasí

Obyvatelé Klatov tento krok rozhodně uvítají, protože, jak dali najevo na říjnovém shromáždění na náměstí, žádné další nepřizpůsobivé ani ubytovny ve městě nechtějí. „Takových, kteří koukají jen na peníze, kteří by tady udělali klidně další ubytovnu, je dost. Hlavně, že oni by si nahrabali. Konečně taky město udělá něco pro to, aby tomu tak nebylo. Už tak je tady toho dost, a že do bývalé svobodárny by se těch nemakačenků vešlo," řekla Petra Cibulková z Klatov.
Stejně se na věc dívá i Klatovan Radek Jakl. „Byl jsem na říjnové demonstraci, podle mě starosta ví, co chce. Určitě sem nechce natahat další Romy a podle toho i jedná. Bylo dobře, že se tam sešlo tolik lidí a dali najevo svůj názor, alespoň se město snaží. Myslím, že je dobře, že město koupi schválilo. Konečně se na něčem pořádném také naše zastupitelstvo shodlo. Ještě je otázkou, co a za jak dlouho z toho město udělá. To se necháme překvapit," uvedl Jakl.