Návštěvnické centrum Srní bylo zprovozněno v říjnu roku 2015 a jeho obliba mezi lidmi neklesá. "Za vše hovoří letošní návštěvnost, která od června do konce září letošního roku přesáhla 77 tisíc. Když se toto číslo porovná s návštěvností za stejné období loni, je úplně stejné," uvedl mluvčí NPŠ Jan Dvořák.

A co lidi láká? Určitě je to atraktivnost samotného zvířete. Vlci člověka přitahují a podobnost vlčí smečky a lidské rodiny je až neuvěřitelná. Láka ale i atraktivnost samotného výběhu. "Návštěvnické centrum Srní není zoologická zahrada a zvířatům je díky tomu dán opravdu velký prostor pro jejich život. Jsou sice v zajetí, ale výběh o velikosti několika hektarů evokuje divokost. Určitě lákají i komentované prohlídky, které se i letos, byť v mírně omezené podobě, kvůli pandemii koronaviru, odehrávaly," sdělil Dvořák.

Návštěvnické centrum Srní je přístupné i v zimním období, tedy pokud to pandemická opatření dovolí. Právě zima ukazuje všech čtrnáct vlků ve výběhu v nádherné podobě, kdy jsou vybaveni hustým kožichem a pozorovat je na bílé sněhové pokrývce je opravdu jedinečný zážitek.

Uvedení nového babyboxu v Klatovech do provozu.
Babybox v Klatovech zachránil jednu holčičku, teď byl vyměněn za modernější