„Název Kilometry podaných rukou zní trochu zvláštně – kilometry a podané ruce – ale podané ruce, jsou tam v rámci názvu sdružení a kilometry proto, že se tam bude šlapat na kolech, rotopedech, spinningových kolech a různých podobných zařízeních," vysvětlila manažerka projektu Kateřina Grausová.

Čas je tři minuty

Cílem akce je přimět nebo oslovit každého Klatovana, aby šel a našlapal během tří minut co nejvíce kolimetrů. „Za našlapané kilometry dostane sdružení od partnerů akce vyplacené peníze, za které bude moci koupit motomed. To je přístroj, který pomůže dětem se rozhýbat. Vypadá to jako spinningové kolo, ale je to poháněné motorem. Cvičí se na tom svaly nohou i rukou. Cena motomedu je téměř 200 000 korun," vysvětlila Grausová.

Stroj pro všechny

Motomed by sloužil všem, kteří ho potřebují. „Nechceme, aby se motomed používal jen v rámci sdružení, ale aby byl pro všechny na Klatovsku. Nejbližší stanoviště s motomedem je totiž v Plzni a v Českých Budějovicích. Bohužel ani jedno není dostupné tak, že se jeden den rozhodnete a můžete si jít zacvičit," dodala Grausová.

Motomed by maminky handicapovaných dětí uvítaly. „Získání přístroje by bylo pro naše děti velkou šancí, aby rozvíjely dál své schopnosti. Stroj je nastaven tak, že když se dítě při sebemenším aktivním pohybu zapojí, tak motor vypne a dítě šlape samo. Když pak zase šlapat nemůže, tak se plynule motor zapne. Má zkušenost s tímto přístrojem je velmi pozitivní," svěřila se jedna z členek sdružení Podej nám ruku a zároveň maminka handicapované holčičky Dana Vachtlová z Tupadel.

Šlapat se bude i na radnici

Přijít v Klatovech podpořit handicapované děti a pomoci jim k přístroji můžete příští týden v pátek na třech místech: od 9 do 14 hodin v budově radnice, od 8 do 18 hodin ve squashovém centru Fittness Clubu v Čapkově ulici a od 13 do 19 hodin v prodejně Intersportu v obchodním centru Škodovka.
V sobotu si můžete přijít zašlapat od 9 do 13 hodin do prodejny Intersportu a od 13 do 19 hodin do basketbalové haly Sport Clubu Klatovy v ulici U Elektrárny.

Doprovodný program

To však není všechno. Připraven je také doprovodný program. V pátek se v prodejně Intersportu uskuteční hlavní program, kde zazpívá zpěvačka Kristina, která zavítá do Klatov v rámci svého turné Horehronie. Dále vystoupí mažoretky Modern a zhlédnout můžete i hasičskou show. Sobotní program bude v basketbalové hale. Tam se můžete těšit na atrakce pro děti, taneční skupinu KROK, malou módní přehlídku dámské módy BETY z Karlových Varů a Jáchymova, bubenickou show a opět mažoretky Modern.