Při výroční inventarizaci dřeva, která se konala koncem loňského roku, se zjistilo, že lesní správě na Srní chybí asi tisíc kubických metrů dřeva. Šlo o dřevo, které popadalo po orkánu Kyrill v roce 2007 a mělo v lesích zůstat k zetlení. A vedení parku ihned začalo jednat. „Pracovníci, kteří jsou odpovědní za stav zásob dříví na těch úsecích, kde byly rozdíly zjištěny, byli potrestáni," potvrdil náměstek ředitele šumavského parku Jan Kozel. Podle informací Deníku jde o celkem pět lidí, nejhůře dopadl již zmíněný Jiří Kec, který sice nebyl propuštěn, ale nyní působí v informačním středisku na Rokytě. Ve funkci ho nahradil Petr Zdeněk. „Na Srní si musí zjednat pořádek, aby se takové případy neopakovaly. Problematiku i tamní lidi výborně zná, protože tam předtím také pracoval," uvedl k novému šéfovi lesní správy na Srní mluvčí NPŠ Pavel Pechoušek.

Případem už se zabývá i policie, jejímž hlavním úkolem je zjistit, zda se lesníci na krádežích podíleli, nebo jen neuhlídali zloděje, kteří jim z lesa dřevo odváželi. Bude to ale zřejmě běh na dlouhou trať. „Oznámení bylo podáno v Jihočeském kraji a nyní bylo podle místní příslušnosti postoupeno na územní odbor Klatovy. Šetření je na samém začátku," uvedla Dana Ladmanová z klatovské policie.

O machinacích se dřevem v NP Šumava se hovoří už dlouho, policie toto podezření prošetřovala už v roce 2008. Tehdy skončil ve funkci jeden z hlavních mužů NPŠ, náměstek ředitele Libor Hošek, a na posedu v Prášilech spáchal sebevraždu jeden zaměstnanců lesní správy, což se oboje dávalo do souvislosti právě s machinacemi se dřevem.