Soutěžilo se v kategorii jednotlivců v disciplínách 100 m volný způsob s podplaváním překážek, 100 m záchrana modelu s ploutvemi, 50 m záchrana modelu a 100 m volný způsob se záchranným pásem a ploutvemi. V kategorii družstev se soutěžilo v disciplínách plavecká štafeta a záchranářská štafeta. Součástí hodnocení byla i disciplína kardiopulmonální resuscitace, kde šlo o oživení člověka vytaženého z vody v bezvědomí prostřednictvím modelu, na kterém lze provádět masáž srdce i dýchání z úst do úst při okamžitém vyhodnocování správnosti této prováděné činnosti.

Zapracoval stres

Závodníci se na závod připravovali asi dva měsíce dvakrát týdně. Při tréninku se někteří s jednotlivými disciplínami teprve seznamovali, jelikož šlo o jejich první závody. „Je nutné říci, že i přes dílčí neúspěchy, způsobené zejména závodním stresem, předčili očekávání a je možné je označit za nově nastupující generaci závodníků. Ve své kategorii se velmi dobře prezentoval Tomáš Kalivoda, který v obrovské konkurenci zkušených závodníků skončil na konečném 9. místě v součtu hodnocení všech čtyř disciplín. O jeden stupínek lépe byla hodnocena Natálie Kantová. Velmi hezké umístění, celkově na 5. místě, získal Štěpán Bauer, účastnící se již druhého svého závodu. Ten ještě před poslední disciplínou sahal po medaili, ale nezvládnutí zapnutí záchranného pásu kolem zpola vodou naplněného modelu ho odsunulo až právě na 5. místo," informoval Petr Frydrych, který je na závody doprovázel.

V kategorii nejstarších vybojovala bronzovou medaili v jednotlivcích Diana Bauerová. Jana Frydrychová se umístila na pěkném čtvrtém místě, když ve dvou disciplínách skončila za Dianou Bauerovou o 0,39 sekundy. Třetí příčku získalo i celé družstvo v nejstarší kategorii ve složení Tomáš Kalivoda, Diana Bauerová, Michal Bohůnek a Jana Frydrychová.

„Mistrovství České republiky žactva a dorostu lze hodnotit jako velmi vydařené pro klatovskou Místní skupinu VZS ČČK, což ocenili i její předseda Radek Hnát a místopředseda Štěpán Nováček, kteří byli úspěchy klatovských borců velmi potěšeni, stejně jako ujištěním se v tom, že tradice úspěchů Místní skupiny Klatovy VZS ČČK vybudovaná úsilím trenérů mládeže již od nejútlejšího věku přes žactvo, dorost až k dospělým a následně výchovou řady plavčíků a mistrů plavčích pomáhajících zachraňovat lidské životy, má své pokračovatele," dodal Frydrych.