Dva týmy mažoretek Modern, které působí při Městském kulturním středisku Klatovy, byly jako vítězové národního šampionátu nominovány na mistrovství Evropy NBTA, a to do disciplín accesories corps (známější pod show corps) a traditional corps. Oba týmy ve věkové kategorii junior.

Mažoretky Modern Klatovy na mistrovství Evropy v Poreči.

„Accesories corps je disciplína, kde musí soutěžící ukázat twirlingovou práci s hůlkou, ale hlavně musí obsahovat tanec s rekvizitami na určité téma. Naše show mělo název Continents-Worlds. Nádherné rekvizity pro tuto formaci vyrobili rodiče soutěžících, za což bych jim chtěla moc poděkovat. V této disciplíně soutěžilo 25 děvčat složených z mých týmů juniorek a dětí starších. Podaly úžasný výkon a podařilo se jim získat v konkurenci velice silných týmů jako je Anglie, Holandsko a Chorvatsko stříbro a titul vicemistr Evropy,“ uvedla nadšeně vedoucí mažoretek Dana Grünerová.

V traditional corps soutěžilo 16 dívek, formace měla název Despacito. „Toto soutěžní vystoupení jsme musely přes prázdniny upravit, aby vyhovovalo i na evropský šampionát. A snad se to podařilo, jelikož jsme v ohromné konkurenci vybojovaly též stříbro a titul vicemistr Evropy. Před námi skončily pouze Chorvatky. Za námi pak byly ostatní týmy v této nejpočetnější skupině jako Norky, Italky, Angličanky, Bulharky, Francouzsky, Slovenky a Rumunky,“ sdělila Grünerová.

Stříbrné poháry byly odměnou za velké úsilí a náročné tréninky, které mistrovství Evropy předcházely. Jednoduchá nebyla ani finanční stránka. „Chtěla bych poděkovat městu Klatovy, Plzeňskému kraji a v neposlední řadě mnohým klatovským podnikatelským firmám, kteří nám na cestu přispěly. Velký dík patří též zaměstnancům MěKS v čele s paní ředitelkou Věrou Schmidovou za vynaložené úsilí při shánění finančních prostředků na naši cestu,“ uzavřela Grünerová.

Vedení městského kulturního střediska je na své svěřenkyně velmi pyšné. „Je to neskutečný úspěch. Je za tím spousta velké práce a náročných tréninků. Danuška vymyslela krásné choreografie. Velký dík patří také rodičům za jejich neustálou podporu, ať už při výrobě rekvizit nebo na soutěžích. Vážím si i finanční podpory sponzorů,“ řekla ředitelka MěKS Věra Schmidová.