„Máme za sebou již Spálené Poříčí, Blatnou, Sedlice, Katovice, Strakonice, Vacov, Stachy, jedem i přes Nýrsko, Pocinovice, Kdyni, Koloveč, Horšovský Týn, Staňkov, Stod. Uvidí nás lidé také ve Vejprnicích, Nýřanech, Heřmanově Huti, Dobřanech, Přešticích, Letinech, Blovicích, Koterově, Radyni a samozřejmě nevynecháme Plzeň s nedělní přehlídkou v Plzni na Klatovské třídě,“ nalákal Ryneš.

Každý den najedou mezi 130 – 180 km po Západních a jižních Čechách, a to za každého počasí. Jezdí po místech osvobození americkou armádou z roku 1945. Jde o tzv. Konvoj vítězství. Klub 3. armády v Klatovech vede kolonu jako vojenská policie pod velením Ryneše (Military Police), a to již po několikáté, kdy spolupracují s Klubem 3. armády Plzeň a Old Car Rangers Praha. „Je to úcta a vzdání holdu americkým osvoboditelům, kteří nám přinesli v roce 1945 svobodu po dlouhých šesti letech útlaku, teroru. Tento konvoj vždy na pietních místech položí i květiny a zůstává několik minut stát na náměstích a pote spořádaně odjíždí v koloně dál. Je to úžasný pocit a nepopsatelný zážitek, kterým můžeme vzdát onen hold lidem, vojákům, kteří pro naši svobodu obětovali mnohé a v mnoha případech i to nejcennější, život,“ uzavřel Ryneš.

Poslední dubnový den nebyl pouze ve znamení pálení čarodějnic. V několika obcích na Klatovsku se stavěli také tradičně májky.
FOTOGALERIE: Ve Svéradicích a Žichovicích stavěli májky