V době, kdy většina obchodníků nabízí různé slevy a podporuje tak nákupní šílenství, nabídl tento řetězec nejen s drogistickým zbožím svým zákazníkům pocit podílet se na něčem smysluplném. V pátek 29. listopadu se v prodejnách s logem dm nakupovalo s cílem, aby byl obrat co nejvyšší. Pět procent z toho totiž má jít na podporu občanských aktivit směřujících mezi seniory a jejich vnoučata. A bylo znát, že na tento způsob charity a podpory zákazník slyší. Díky vstřícnosti vedení dm jsme mohli slíbit, že mezi 70 subjektů do českých a moravských okresů rozdělíme rovné dva milióny korun.

V některých okresech se přihlásil jediný zájemce o finanční dar ve výši 28 600 korun, v jiných je přihlášených projektů více. A jak jsme slíbili, o jediném vítězi v každém okrese rozhodnete vy, čtenáři našeho webu.

Na Klatovsku se přihlásily tyto domovy a instituce. Jejich názvy, adresy najdete pod textem. Abyste mohli lépe rozhodnout, popis jejich konkrétního projektu přikládáme.

Hlasovat můžete na konci článku od 21. února do 1. března. Přejeme vám šťastnou ruku a vítěznému domovu od srdce blahopřejeme. Podmínky předání daru domluvíme již s ním.

Vyhrajte dárkový box
Partner projektu připravil pro 15 z vás věcný dar v podobě oblíbeného dárkového boxu. Jak vyhrát cenu? Soutěžní otázku najdete ZDE.  

Klatovský okres

1. Domov pro seniory, Podhůrecká 815, 339 01 Klatovy III

Mezigenerační projekt DpS Klatovy a MŠ Luby
Dlouhodobý projekt (od roku 2004), jehož smyslem je integrace a spolupráce různých věkových kategorií – dětí z mateřských škol a seniorů z domova pro seniory za účelem navázání nových sociálních vazeb a podpory sociálního cítění.

2. Domov pro seniory, Újezdec 1, 339 01, Klatovy

Děti se smějí se seniory – pravidelné společné zpívání, hraní divadla i společné tvoření
Již jsme začali spolupracovat s dětmi se základní školy, které si pro naše uživatele připraví krátké divadelní představení, potom si společně zazpíváme (jednou naučí žáci písničku naše uživatele, podruhé si uživatelé zazpívají se žáky nějakou dechovku) a nakonec vždy vytvoříme nějaký krásný výrobek, vždy k ročnímu období. Uživatelé se pokaždé na dopoledne strávené se žáky moc těší.