Poslední adventní neděli si přišly na klatovské náměstí užít stovky lidí. Konal se tam bohatý kulturní program ve spolupráci s rádiem Blaník. Asi největší ohlas i účast mělo vystoupení pěveckého dua Kamélie. „Bylo to moc krásné. Je úžasné, jak pořád výborně vypadají. Připadá mi, jako by se u nich zastavil čas, jsou stále stejné. Samozřejmě neodolám a půjdu si pro jejich podpis i CD. Myslím si, že město tentokrát zorganizovalo moc hezké programy na všechny adventní neděle, bylo to příjemné zpestření,“ řekla Deníku Petra Procházková, která navštívila klatovské náměstí.

Ve stejném shonu, který byl v neděli na náměstí, prožívají Vánoce i samotné zpěvačky Hana Buštíková a Dana Vlková, tvořící duo Kamélie. „My je především trávíme tím, že jezdíme mezi lidi, takže v podstatě pracovně. Doma je to takové, že ve volnou chvilku se snažíme udělat nějakou výzdobu a atmosféru Vánoc pozvednout, aby nebyla rodina ochuzena. Na Štědrý den se hlavně dobře vyspíme, abychom vydržely všechno to napětí. Na Nový rok si dáváme předsevzetí,“ popisují své Vánoce Kamélie. „Dana dělá výbornou rybí polévku, kterou já neumím,“ dodává Hana Buštíková.

Nezapomněly ani na naše čtenáře a posílají přání. „Čtenářům Deníku přejeme, ať mají Vánoce každý den,“ shodly se obě zpěvačky.

Vánoční atmosféra na rozdíl od nich ještě nepostihla dalšího vystupujícího Josefa Vágnera, který má plnou hlavu školy a práce. „Musím se přiznat, že zatím Vánoce vůbec nepociťuji, protože toho mám tak strašně moc a ještě do toho školu, kde máme zkouškové období. Takže vánoční nálada mě nepotkala, ale také si myslím, že je to tím, že ještě nenapadl sníh a tak. Podle mě se to během pár dnů spraví a třeba třiadvacátého už mě napadne, že jsou Vánoce. Štědrý den je u nás každý rok stejný, v podstatě objedeme všechny hřbitovy, podíváme se na babičky, na dědečky a potom si jdeme sednout někam na oběd, takže rozhodně zlaté prasátko nám nehrozí, že bychom viděli. Večer nás čeká rybí polévka, kromě mě, protože já ryby nejím, řízky a salát. Každý rok se strašně těším na šunku plněnou křenem a jablky. Stále se schováváme, čekáme až zazvoní Ježíšek a jdeme si pro dárky,“ popsal své Vánoce zpěvák Vágner, který přidal i přání pro čtenáře: „Vašim čtenářům bych přál, aby se měli úžasně, aby měli příští rok takový, jaký chtějí. Nebudu je nutit do nějakých přímo přání, protože si myslím, že každý člověk to má mít tak, jak on sám chce.“

Vánoční atmosféru na klatovském náměstí přijel zpříjemnit také zpěvák Marcel Zmožek, který Klatovy navštívil asi tak před pětadvaceti lety, kdy jezdil s Michalem Davidem jako předskokan jeho show. O Vánocích se nejvíce těší na šťastné oči svých dětí. „Vánoce pro mě znamenají nádherné svátky, které tak jako každý od dětství prožíváme ve velkém shonu a napětí. Když jsem byl dítě, tak jsem se těšil na to, co dostanu, a nyní je to tak, že dělám rád radost svým dětem. Tradice dodržujeme asi tak jako každý, asi nikdy jsem nezažil lití olova a to co vše, se k tomu váže, a podobné zvyky, které lidé o Vánocích dělají. Rádi zpíváme koledy,“ přiznal Zmožek.

Ani on neopomněl popřát hezké Vánoce našim čtenářům. „Určitě bych jim chtěl popřát krásné svátky a vlastně to jediné a nejdůležitější, což je zdraví. A to, aby se i o příštích Vánocích všichni sešli. Mnohdy se to nepodaří, a proto pak prožívají smutné svátky, takže těm, kterým je zle, protože přišli o své blízké, tak ty bych strašně rád od srdce pozdravil. Vím, že to jsou těžké chvilky,“ uvedl Zmožek. „Všem bych přál klidné krásné svátky, aby se všichni měli rádi a aby nám to vydrželo alespoň do března,“ dodal s úsměvem Zmožek.