Klatovy jsou často označovány jako město „kruháčů“, a tak mnohé příliš nepotěšilo, že se staví další. V Klatovech je totiž v současné době sedm kruhových objezdů – dva na Domažlické ulici, jeden u parku, v Plánické ulici ve směru na Čínov, u nemocnice, v Podhůrčí a na Tylově nábřeží. A teď se staví osmý, v Podhůrčí. Další tři kruhové objezdy jsou na okraji města - u bazénu, ve směru na Dolany a v průmyslové zóně.

Dle vyjádření města ale nepůjde o klasický kruhový objezd, na který jsou řidiči zvyklí. „V prostoru stávající průsečné křižovatky Voříškova–Podhůrecká bude vybudován stupňovitý přejezdový ostrůvek a celá křižovatka bude upravena na miniokružní křižovatku s průměrem 20 metrů. Na všech čtyřech ramenech se počítá se zřízením místa pro přecházení. Středový ostrůvek bude přejezdový, s povrchem z velké žulové kostky ve třech úrovních vždy zvednutý o 4 cm, takže po něm projedou i velká nákladní vozidla, například dřevaři zajíždějící do pily u nádraží, autobusy a podobně,“ vysvětlil vedoucí hospodářského odboru klatovského městského úřadu František Kocfelda s tím, že důvodem výstavby je vysoká nehodovost, zejména z důvodu špatných rozhledových poměrů ve stávající průsečné křižovatce.

Výstavba developerů v Klatovech.
Developeři staví ve velkém a mají další plány, chystají další bytové domy

Hotovo mělo být do 30. září, to se ale nestihne, a tak je nový termín stanoven na 10. října. V současné době už se začínají obrysy kruhového objezdu rýsovat. S prodloužením výstavby souvisí bezprostředně také prodloužení objížďky a rovněž i nadále trvá zrušení zastávek MHD v okolí stavby - k Podhůrecká – u prodejny, Podhůrecká – pod stadionem, Zahradní a u Škodovky v obou směrech. Náhradní zastávky jsou v Čechově a Voříškově ulici.