K výstavbě domova vedla velká poptávka seniorů. V přízemí budou čtyři byty, v prvním patře osm a v podkroví šest. Samozřejmostí bude bezbariérový přístup, výtah a každý byt bude mít vlastní kóji. Počítá se také se společenskou místností a zázemím pro pečovatelky.

„Bytový dům staví nyní druhým rokem. Předpokládané náklady na tuto investici byly 25 milionů korun, ale vzhledem k tomu, jak se zdražuje všechen materiál, tak si myslím, že tento rozpočet překročíme. Nedovedu nyní říci, jak moc ho překročíme, jelikož se dá těžko odhadnout, jak moc se vše prodraží. Nějaký materiál máme nakoupený, ale k nárůstu i tak dojde. Předpoklad dokončení byl na konci roku 2023, ale vzhledem k tomu, že některý materiál není, tak počítáme, že se termín částečně posune,“ řekl starosta Dolan Václav Zeman.

Další investiční akcí, která je letos naplánována, je oprava místní komunikace v Malechově, což vyjde do jednoho milionu korun.

V plánu je dlouhodobě výstavba chodníků v Dolanech a v Malechově, dále má obec stavební povolení na výstavbu hasičské zbrojnice v Dolanech. Tam se připravuje i vybudování víceúčelového hřiště. „Většina těchto plánovaných akcí se bude dělat až v dalším volebním období,“ dodal Zeman.

Během léta je v Dolanech hojně navštěvované koupaliště. „Zahájili jsme sezonu v polovině června, vše záleží na počasí. Areál i bazén je připravený. Otevřený je i kiosek s občerstvením. Jelikož jsme nedělali žádné velké úpravy, neinvestovali jsme do něj, takže jsme ani nezdražovali, je to služba obyvatelstvu,“ uvedl starosta Václav Zeman s tím, že děti platí 10 Kč a dospělí 20 Kč, což už jsou částky nastavené dlouhodobě.