„Na výstavě je možné si prohlédnout obrazy místních malířů, kteří se věnovali kresbě kraje, ale i budov. Některé jsou v současné době zcela přestavěné nebo již neexistují, čili jde určitě o zajímavou výstavu s pohledem do minulosti,“ sdělila tvůrkyně výstavy Lucie Hotová.

Minulost je zachycena i na vystavených fotografiích a pro porovnání, jak daná místa vypadají nyní, je znovu nafotil klatovský fotograf Jiří Strašek.

Připomenuty jsou také známé osobnosti. „Ukazujeme domy, které jsou se známými lidmi spojené. Některé jsou notoricky známé, jako hudební skladatel Leopold Eugen Měchura, či novinář a spisovatel Karel Boleslav Štorch, geolog Jan Krejčí. Připomínáme i pozapomenuté osůbky jako doktor Josef Václav Drozda, což byla významná osobnost v oblasti medicíny. Narodil se v Klatovech, v místě, kam dnes spousta lidí chodí do hospůdky. Jde o osobnost, která působila víc než půl století ve Vídni,“ uvedl historik muzea Jan Jirák.

Setkání u pomníku obětem holocaustu v Klatovech k 10. výročí jeho odhalení.
Před deseti lety odhalili pomník obětem holocaustu, nyní jména doplnily fotky

Druhá část výstavy, která je instalována na schodišti, ukazuje Klatovy na historických pohlednicích, kterých tam jsou desítky. „Doprovodnou akcí k výstavě bude přednáška, která se uskuteční zřejmě jako derniéra celé výstavy, její termín bude zveřejněn na stránkách muzea,“ dodal Jirák.

Výstava potrvá do 1. ledna.