Ne, neocitli jsme se na Strahově v roce 1985, to se jen dívky a dámy z Myslíva rozhodly uctít svým vlastním pojetím spartakiády 35. výročí založení tamní tělovýchovné jednoty. Nejmladší zřejmě ještě nechodí ani do školy, nejstarší osobně pamatují i druhou světovou válku. Přesto do cvičení dávají vše, a tak je po několika skladbách vyprovází ze hřiště bouřlivý potlesk stovek diváků.


Spartakiáda nebyla jediným lákadlem myslívských oslav. „Oslavy se snažíme dělat každých pět let, vždy v létě, aby si jich lidé užili. Letos jsme se rozhodli pozvat ženské fotbalové družstvo. Jednali jsme se Spartou Praha, která sice byla hodně vstřícná, ale kvůli dovoleným nebyli schopni dát tým dohromady. Přijela ale děvčata z Karlových Varů, která zcela suverénně vyhrála druhou ligu a postoupila do celostátní soutěže,“ řekl Deníku předseda TJ Myslív Roman Kovářík. Karlovarské hráčky skutečně předvedly, že si s míčem rozumějí, a domácí starou gardu deklasovaly 5:1.


Do nenápadného Myslíva ale zavítala i celá řada známých osobností – Halina Pawlovská, Bolek Polívka, Karel Gott či Jiří Paroubek. Nebyli tu osobně, ale lidé slyšeli jen hlasy v podání imitátora Petra Jablonského, který je k obci vázán pevným poutem. „Mám v Myslívě přítelkyni, takže jsem tu pečený vařený, skoro bych řekl, že jsem místní. Moc se mi to tu líbí, protože je tu osobní kontakt s lidmi. Je to tu příjemné, rodinné,“ pochvaloval si Jablonský.
„To je právě naším cílem. Nechceme výročí slavit jen fotbalem, ale chceme, aby si v programu to své našly celé rodiny,“ dodal Kovářík. Že to je správná cesta, potvrdil například 11letý Lukáš Tuček, který jezdí s rodiči do Myslíva na chalupu.


„Fotbal se mi líbí, ale nejvíc jsem se těšil na spartakiádu, protože jsem ji ještě nikdy neviděl,“ uvedl Lukáš. Odpoledne úspěšně zakončilo vystoupení skupiny F.R.C., a tak příchozí našli na oslavách jedinou kaňku: „Hodně jsem se těšil na vrtulník záchranné služby. Je velká škoda, že kvůli oslavám nepřiletěl,“ posteskl si čtrnáctiletý Marek Janda.