Přestěhovali se tam z Kašperských Hor.

V Klášterci našli nový domov zraněný a vyléčený výr velký, krkavec velký a poštolka obecná. Tři ptáci, kterým jejich vážné zranění znemožnilo návrat do přírody, tam byli převezeni ze záchranné stanice, která funguje při Muzeu Šumavy v Kašperských Horách.

A tak by to mělo být i dále. Část z tamní klientely by měla být postupně převezena do záchranné stanice v Klášterci.

„Hlavně by mělo jít o živočichy s trvalým handicapem. Já se budu dál starat a piplat mláďata, která se k nám dostanou,“ vysvětluje vedoucí záchranné stanice v Kašperských Horách Ivan Lukeš.

Záchranná stanice pro handicapovaná zvířata funguje na Klášterci v rámci Ekologického centra, kde je pro děti ze základních i středních škol k dispozici multifunkční sál. V něm pro ně budou zaměstnanci Správy parku organizovat různé prezentace a přednášky.

Zajímavostí je, že záchranná stanice má velmi kvalitní kamerový systém, který se dá využít i při mapování života zraněných zvířat. „Můžeme natáčet a sestříhat vlastní videa o tom, jak jsme zvíře přijali, léčili a potom ho vrátili do přírody,“ uvedl vedoucí Zoologického programu Správy Národního parku Šumava a autor myšlenky vzniku Ekologického centra Miloš Juha.

Nové obyvatele záchranné stanice na Klášterci si v úterý natočil i štáb České televize z pořadu Chcete mě, který televizním divákům představuje opuštěná zvířata z útulků z celé republiky.