„Výlov jsme udělali trochu výjimečně v sobotu, abychom široké veřejnosti umožnili zhlédnou to naše klasické rybářské řemeslo, jak se loví rybník. Hnačovský rybník, který má výměru zhruba 68 hektarů slouží zároveň jako rekreační, takže výlov tady není nějak extrémně velký, předpokládáme, že bychom měli slovit cca 200 metrických centů kapra,“ řekl Deníku ředitel společnosti Klatovské rybářství a. s. Václav Voráček.

Návštěvníci mohli ochutnat různé rybí speciality, viděli i tradiční pasování na rybáře. Další výlov mají klatovští rybáři plánován na úterý 30. října, kdy loví Kovčínský rybník u hranice Klatovska s jižním Plzeňskem, ve středu 7. listopadu je výlov Nezamyslického rybníka na Klatovsku, ve čtvrtek 8. listopadu přijde na řadu Mezholezský rybník na Domažlicku a 15. listopadu Jivjanský rybník rovněž na Domažlicku. Prodej ryb pro veřejnost je na všech výlovech od 9 do 14 hodin.

Sto let republiky oslavili v Klatovech písňovým recitálem Dagmar Peckové a tamního rodáka Jana Kučery, které doprovodil na violoncello Vít Petrášek.
FOTOGALERIE: Dagmar Pecková s Janem Kučerou nadchli Klatovany