„V poslední době se věnuji sportu, a jelikož odmítám běhat a někam jen tak chodit, drandím na kole. Tak jsem vyrazil na Hůrku. Je to prý součástí Klatovského vycházkového okruhu, čerpalo se tam nemálo evropských peněz, máme tam cvičební prvky, na kterých jsem neviděl nikdy nikoho cvičit, máme tam odpadkové koše. Super, řeklo by se, ale to by nesměly být plné a nesměl by kolem nich být neuvěřitelný bordel,“ postěžoval si Rostislav Řezníček z vesničky u Klatov.

Bohužel nepořádek je na mnoha místech Hůrky, především tam, kde se může po-sedět. Lidé se dokáží najíst, napít a nechat odpadky přímo na lavičce. Na klatovský vrch jezdí i lidé ze širokého okolí a takový pohled nedělá pěknou vizitku. „Je mi jasné, že bordel dělají lidé, ale přece někdo odpovídá za úklid. Když jezdím někam létat s dronem, beru s sebou pytel a běžně odvážím z lesa pytel nepořádku. Tady jsem ho s sebou neměl, ale taky proč bych měl, jde přece o místo, které musí někdo uklízet, nebo ne?“ dodal Řezníček.

O nepořádek na Hůrce se již město postaralo. „Hůrku uklidila veřejná služba ve spolupráci s Pošumavskou odpadovou. Tajemník města rovněž nastavil pravidelnější dohled. Zároveň bychom ale poprosili také lidi, kteří tam chodí, aby odpadky házeli do koše nebo je nechali alespoň u něj, pokud by byl plný, a neházeli je všude kolem,“ řekl starosta města Rudolf Salvetr.

Hůrka ale není jediným takovým místem, kde zůstává nepořádek. Mnoho stížností bylo i na pískovnu v Beňovech, kde se válely PET lahve, obaly od jídel a podobně. Bohužel za sebou nechávají vizitku i mladí lidé, například na novém hřišti v Podhůrčí.