Výtěžek z třetího Klatovského klášterního bazaru, který se uskuteční 14. prosince od 9 do 15 hodin před dominikánským klášterem v Klatovech, bude použit na rekonstrukci veřejně přístupné zahrady u Domu dětí a mládeže Klatovy a na zakoupení speciálních pomůcek pro tři handicapované děti nastupující do klatovské školy.

Půjde o výtěžek z prodaných věcí na bazaru, z dražby zajímavých věcí a finančních příspěvků. Pokud se rozhodnete přispět finančně, můžete zaslat libovolnou částku k tomuto účelu na zřízený bankovní účet č. 330018-082104834/0800. Příjem darů do bazaru bude 13. prosince od 9 do 16 hodin v dominikánském klášteře, případně po telefonické domluvě také v dalších dnech na Městském úřadě v Klatovech ve Vídeňské ulici. Kontaktními osobami jsou Jitka Koželuhová (sekretariát místostarosty Jiřího Štancla, tel. 376 347 277) a Pavla Mikulášová (obecní živnostenský úřad, tel. 376 347 522).
„Pokud někomu doma přebývají zajímavé věci, vánoční zboží, ozdoby, svíčky, dárkové zboží, pochutiny, retro věci, kvalitní rukodělné výrobky, umělecká díla, knihy, zkrátka to, co jinému udělá radost, ať to daruje do bazaru. Lidé si mohou přijít pořídit vánoční dárky, strávit s námi příjemné chvíle v předvánoční atmosféře při šálku svařeného vína, punče a dalších vánočních pochutin, které zajišťuje klatovský Rotary klub. Zahřát se budou moci u košů s ohněm," pozvala za organizátory Pavla Mikulášová.

Přidali se fotbalisté

Ani letos nebudou v dražbě chybět zajímavé a žádané věci, které darovali různí umělci či sportovci. Zakoupit si budete moci například keramiku Gustava Fifky nebo výrobky dětí z kroužků klatovského domu dětí a mládeže. Milovníky fotbalu jistě zaujme dražba šál s portréty a podpisy fotbalistů Bayernu Mnichov. Ty si už nyní můžete prohlédnout v prodejně Alpine Pro v Klatovech. Dražba začne ve 14 hodin.

Vybaví zahradu a děti do školy

Získané peníze z akce dostane Dům dětí a mládeže v Klatovech na úpravu zahrady a tři postižené děti, které nastoupí do základní školy, na speciální pomůcky. „Jsme moc rádi, že získáme peníze na zahradu, protože už ji dlouho plánujeme, ale v našem rozpočtu na ni peníze nemáme. Chceme zakoupit různé herní prvky a menší lanové centrum. Určené bude pro ty nejmenší, ale i pro starší děti. Místo už na to máme připravené," řekl ředitel DDM Klatovy Tomáš Kovanda.

Po dobu konání bazaru budou vystoupovat pěvecké a hudební soubory Domu dětí a mládeže Klatovy.

Zavoní také vanilkové rohlíčky

Letos bude akce navíc zpestřena soutěží o nejlepší klatovský vanilkový rohlíček. „Přihlásit se do soutěže může každý, kdo přinese ve dnech 13. prosince od 9 do 17 hodin a 14. prosince od 9 do 12 hodin do dominikánského kláštera vlastnoručně upečené vanilkové rohlíčky, zhruba 10 kusů, včetně jejich receptu. Tři nejchutnější recepty vybere odborná porota. Pro vítěze, které vyhlásíme 14. prosince ve 13.30 hodin, jsou připraveny zajímavé ceny," sdělila Mikulášová.