Restauratéři na Klatovsku otevřeli výdejová okénka, protože úplné uzavření by bylo pro ně velkou ránou už podruhé v jednom roce. A to si nemohou dovolit. Někteří prodej jídla přes okénko zavedli už na jaře, jiní mají nyní premiéru. Mezi nimi je například Žíznivej Kozel v Klatovech. „Minule, mimo ostatních důvodů, jsme věřili, že izolace nás i zákazníků má smysl ze zdravotního hlediska, dnes už údajům o pandemii z oficiálních míst nevěříme. Považujeme to za frašku a manipulaci veřejnosti. Z praktického hlediska je problém, že máme opět nakoupené zásoby, takže se snažíme minimalizovat ztráty a také pro psychiku nás i zaměstnanců je lepší zkusit fungovat alespoň takto,“ uvedl provozovatel klatovského podniku Pavel Chmelík.

Někde zavedení okének rozšířili i o rozvoz po městě. Lidé jejich kroky vítají. „Musí to být pro ně hrozné, jde jistě o velké ztráty, a myslím, že ani okénka jim to nevynahradí, ale alespoň nepůjde o takový propad. Věřím, že lidé, kteří tam chodili na obědy, zůstanou věrní, tak jako já. I když v této době už také myslím na zadní kolečka a vím, že nebudu chodit každý den. Nikdo netušíme, co bude,“ řekla Klatovanka Romana Sedláčková.

Kromě Žíznivého Kozla se do otevření okénka pouští i Beránek v Klatovech a jídlo si je možné zakoupit i v sušické restauraci Pípa a Vývrtka. Kromě jídel někde nabízí i pivo v pet lahvích, aby vytočili sudy, které mají nakoupené.

OKÉNKA I NA VESNICÍCH

I když by se zdálo, že na vesnicích tomu bude jinak, tak to tak není, i tam se hospodští snaží udržet alespoň nějaký prodej. Například provozovatel hospody ve Svéradicích Martin Heimlich v úterý dotočil téměř všechny sudy s pivem a celý objekt zavřel, ale o víkendu chce vyzkoušet prodej jídel přes okénko, protože i za běžného provozu se tam vaří jen o víkendech. „Pokud si lidé s kastrůlky přijdou, budeme v tom pokračovat. Pokud nebude zájem, necháme zavřeno až do skončení nařízení,“ uvedl Heimlich s tím, že znovuzavření hospody je pro něj obrovskou komplikací. „Naštěstí mám ještě druhou práci, neumím si představit mít jen hospodu,“ dodal.

Přes okénko prodávají jídlo také v restauraci U Hošků ve Vrhavči, kde už ale výdej jídel zavedli na jaře, a protože se jim to osvědčilo, tak v tom pokračují.

ZAVŘENO

Ne všude však takové kroky mohou udělat. Tam, kde nevaří, mají zavřeno. Jako tomu je například v AntiBaru U Válce v Klatovech a dalších podnicích. Zavřené zůstávají i hospody na vesnicích, kde je provozují například hasiči a otevírali jen na několik hodin o víkendech, aby se měli lidé kde sejít a popovídat. Ti si musí počkat, až budou opět uvolněna opatření.